„Myslím si, že Ekoltes na všechno obyčejně kašle,“ uvedl jeden z obyvatel ulice Galašova. Zrovna v ní už vysoká tráva, kopřivy a vše ostatní doslova tluče do očí. Vysoký travní porost je nejen na přilehlých stráních, ale už i všude okolo paneláků. „Vždyť už nejsou ani vidět okna u sklepů,“ dodal rozhořčený hraničák. Navíc se v podobně vysoké trávě může držet spousta much a letos i velice aktivních klíšťat.

„Se sekáním už jsme samozřejmě začali. Jen nemáme dost strojů a lidí,“ poznamenal vedoucí střediska veřejné zeleně v Ekoltesu Josef Kůrovec. Navíc zopakoval stejnou formuli, jakou používal už v zimě při odklízení sněhu. „Na sekání máme určený harmonogram a postupujeme jedno sídliště za druhým,“ doplnil Kůrovec.

Využití brigádníků prý není možné, protože se podle něj jedná o velmi odbornou práci. S dalšími informacemi, proč nemá dostatek pracovníků, nás odkázal přímo na ředitele Ekoltesu.

„Brigádníky opravdu nevyužíváme. Hlavním důvodem je, že máme dostatečnou kapacitu vlastních pracovníků a navíc máme i omezené množství financí,“ sdělil ředitel Ekoltesu Milan Vinkler.

Celé mésto by měli posekat do konce května

I podle něj jde práce přesně podle harmonogramu, který si předem domluvili s městem. „Časově je vše nastavená tak, že celé město by mělo být posečené do konce května. Pokud nenastanou větší deště, jsem přesvědčený, že se tak i stane,“ dodal Vinkler. Součástí domluveného postupu práce je i to, v jakých lokalitách se sečením začínají a jak dále po městě pokračují.

Přednost proto dostávají lokality u hlavních tahů a současně i nejlidnatější ulice a sídliště. V příštím týdnu by se mělo dostat i na kritizovanou Galašovu ulici. „To je zajímavé. Osobně si myslím, že zde žije hodně lidí na to, abychom pořád museli být až poslední,“ upozornil další z nespokojených obyvatel.

Zatím ale on i ostatní lidé z ulic jako jsou Galašova, Na Hrázi a dalších budou muset vydržet. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku