Radnice totiž nezískala dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury, kterou byla realizace projektu podmíněna.

„V této lokalitě jsme uvažovali o zvýšení křižovatky, která by omezila rychlost řidičů. Nešlo o umístění klasického retardéru. V letošním roce už ale k tomuto opatření určitě nedojde, protože žádost o dotaci byla neúspěšná," sdělil referent odboru správy majetku v Hranicích Pavel Slovák.

Dodal ale, že odbor začlení bezpečnostní opatření v ulici do návrhu rozpočtu na rok 2015, k výstavbě by tak došlo i bez přidělené dotace.

„Celkové náklady na akci činí 2,4 milionu korun. Na stavbu už bylo vydáno stavební povolení, které bude v platnosti ještě dva roky," konstatoval referent.

Policie semafor zamítla

Při jednání o zajištění klidnější dopravy hraničtí zastupitelé nepodpořili ani možné umístění zpomalovacího semaforu, jehož přítomnost odmítla i dopravní policie.

„Policie České republiky nedoporučuje usazování takovýchto semaforů na frekventované silnici a doporučuje realizaci bezpečnostních prvků, které tam jsou navrženy," potvrdila starostka Hranic Radka Ondriášová.

Hlavním důvodem, proč světelné zařízení poblíž Divadla Stará střelnice stát nebude, je plynulost provozu. Ta se podle mnohých představitelů města při nutném zastavení vozidel ještě zhorší.

„Semafory absolutně nezajišťují plynulost dopravního provozu. Naopak silnice se jejich důsledkem ucpávají. Semafory absolutně zhoršovaly plynulost projíždění daných ulic, kdekoliv jsem se s nimi setkal," řekl například Vojtěch Zima.

Uvažují i o Máchově ulici

Na třídě generála Svobody, která spojuje teplické lázně s Hranicemi, zvýšená křižovatka prozatím nebude.

O stejném bezpečnostním opatření se ale uvažuje v Máchově ulici, kterou někteří řidiči projíždějí taktéž velice rychle.

„V této lokalitě bychom chtěli křižovatku zvýšit už v letošním roce. Ovšem pokud by realizace vyšla až na zimní měsíce, raději stavbu odložíme do dalšího roku," uvedl Pavel Slovák.

Silnice u hranického parku a tenisových kurtů nebyla jediným možným místem, které mohly obohatit zpomalovací semafory.

V návrhu jejich zastánce Karla Hübla bylo také umístění do Komenského ulice. Tam by nahradily případně zrušené retardéry.

Ani s touto variantou ale u dalších zastupitelů neuspěl.