Zástupci tovačovského domova důchodců v těchto dnech předali dětskému oddělení celkem sto čtyřicet panenek. Spolupráce byla zahájena už v červenci letošního roku, kdy bylo nemocným dětem předáno prvních 120 zhotovených panenek.

„Tato panenka, kterou dostávají děti hospitalizované v nemocnici jako dárek od svého ošetřujícího lékaře, pomáhá zapomenout na strádání spojená s nemocí, pobytem v nemocnici, a zároveň slouží i jako didaktická pomůcka pro usnadnění komunikace mezi zdravotnickým personálem a dětským pacientem,“ říká primář dětského oddělení Milan Blaštík s tím, že během pobytu v nemocnici si dětský pacient panenku dotvoří podle své fantazie a odnese si ji domů.

Třicet centimetrů velká bílá panenka nese název Kiwanis. Je hygienicky nezávadná, vyráběná z materiálů, které lze prát a jsou vhodné i pro alergiky.

Projekt vznikl původně v Norsku a odtud se pomalu rozšířil do celého světa. Panenky a oblečky pro malé pacienty dětského oddělení tvoří obyvatelé domova pro seniory v Tovačově.

,,Ženám v tak vysokém věku tento typ terapie pomáhá udržovat motorické a senzorické dovednosti a mnohým tato činnost vrací znovu chuť do života,“ řekla Jaroslava Špalková, ředitelka Domova důchodců v Tovačově.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika