„V našem domově seniorů žije 215 uživatelů, jejich průměrný věk se pohybuje od 85 do 90 let. Není ale obvyklé, že jsou v takové výborné kondici jako paní Radová. Všechno si pamatuje, a to nejen z mládí, ale i aktuální informace a mnohdy si pamatuje více než my,“ řekla vrchní sestra hranického Domova pro seniory Simona Hašová.

Jak dodala, oslavenkyně se udržuje v kondici pravidelným cvičením. „Denně cvičí. Teď má sice pohybový handicap a už se tak často nedostane do kroužků, které tu máme, ale ještě nedávno chodila do pěveckého sboru,“ dodala vrchní sestra.

Podle jejích slov má Františka Radová pozitivní vztah k životu. „Má ráda lidi, je oblíbená, nekonfliktní,“ dodala Simona Hašová.

„Vdávala jsem se, když mně bylo 23 let, mám jednoho syna, ten má 72 let a jsem prababičkou dvou vnoučátek. Když mně bylo 44 let, přestěhovali jsme se do Hranic. Manžel dělal na dráze strojvedoucího a nechtěl, abych chodila do práce. A tak jsem zůstala doma, starala se o zahradu, vařila, šila, zavařovala, uklízela. Měla jsem dobrého muže a žila jsem spokojeně,“ řekla oslavenkyně Františka Radová.

Jak prozradila, hodně cvičí. „Cvičím pravidelně dvakrát denně už padesát let. Každý večer šedesátkrát zvedám nohy a dělám prostná cvičení,“ řekla Františka Radová. „Mám ráda všechny lidi – dobrých si vážím, špatným se vyhýbám, a tak žiji v takové rovnováze a jsem spokojená,“ uzavřela oslavenkyně.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika

Naďa Jandová, Vlastimil Mach