Seniorská obálka vychází z faktu, že všechny důležité informace o svém zdravotním stavu je dobré mít pohromadě, a to nejlépe na místě, kde se k nim dostanou záchranáři. Dokument může v určitých případech posloužit také hasičům nebo policii. Senioři do něj uvedou svá onemocnění, užívané léky, informace o očkování, alergiích či zdravotních kontraindikacích. Je v něm také kolonka na kontakty, komu zavolat a napsat, když se něco neočekávaného stane.

Historická vozidla projela Hranicemi, 28. dubna 2024
Hranicemi projely veteránské skvosty. Co dalšího se chystá v květnu?

„Město Hranice má k dispozici seniorské obálky ve dvou verzích. Ta větší je ve formátu A4 a lidé si ji mohou připnout například na ledničku nebo vchodové dveře. Druhá varianta je ve formě kartičky, která se dá zalaminovat a senior ji pak může mít třeba v peněžence,“ zmínil místostarosta Hranic Karel Machyl.

Seniorskou obálku v té či oné podobě si mohou zdarma vyzvednout obyvatelé Hranic bez ohledu na věk. K dispozici jsou na odboru sociálních věcí v Purgešově ulici, kancelář číslo 10. Obálky si lze stáhnout také on-line na www.mesto-hranice.cz/clanky/seniorska-obalka.