Jiří Divina

Věk: 22 let

Profese: student

Bydliště: Přerov

V Přerově jsem se narodil, navštěvoval jsem tady základní školu a dosud zde také bydlím. Jestli tady ale zůstanu i v budoucnu, to je ve hvězdách.

Věnuji se totiž koníčkům, které mě táhnou více do přírody, a tu ve městě samozřejmě trochu postrádám. Vystudoval jsem Střední lesnickou školu v Hranicích a na tuto školu jsem navázal studiem Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně.

Mám za sebou první tři roky a po prázdninách budu pokračovat. Ve svém volném čase se věnuji hlavně sokolnictví a myslivosti. Baví mě ale i potápění a jiné sporty, ale na další koníčky už mi nezbývá čas.

Bydlení ve městě má možná tu výhodu, že je tady větší možnost kulturního a společenského vyžití, ale osobně dávám přednost spíše přírodě. Dovedl bych si představit, že bych se někdy v budoucnu usadil někde na vesnici.

Na místě mi tolik nezáleží, hlavně aby tam byla hezká příroda. Pěkná je třeba i jižní Morava, Mikulovsko nebo Znojemsko. Nemůžu říct, že bych byl ve městě nešťastný.

Když mám čas, občas vyrazím do čekyňských lesů nebo do okolí Týna nad Bečvou. Teď jsem ale docela zaneprázdněný. Pořídil jsem si mládě sokola stěhovavého, kterému se musím hodně věnovat. Je to už třetí dravec, kterého chovám.

K tomuto koníčku mě už od dětství vedl otec. K tomu, abych se mohl věnovat sokolnictví, jsem musel složit zkoušky myslivosti a následně sokolnické zkoušky.

Je to něco jako řidičský průkaz, který je nezbytný k řízení auta. Sokol, kterého jsem si pořídil, je teprve šedesátidenní mládě.

Teď jsme ve fázi, kdy si na sebe zvykáme, a zároveň ho učím, aby si zvykal i na ostatní lidi a venkovní prostředí. Proto ho občas beru na celý den do města.