Marcela Šimová

Věk: 34 let

Profese: podnikatelka

Bydliště: Hranice

Narodila jsem se v Rýmařově na Bruntálsku a žila jsem na vesnici kousek od Rýmařova do svých dvaceti čtyř let. Bylo tam krásně, okolní příroda, kopce a lesy.

Člověk, když je malý a má dobré zázemí v rodině, neuvědomuje si, že by mu mohlo něco na vesnici chybět. Proto jsem byla spokojená a neměla s vesnicí problém.

Vdala jsem se v Bruntále, a jelikož muž pocházel z Hranic, tak jsem se sem přistěhovala. Bydlím opět na vesnici kousek od Hranic a líbí se mi místní prostředí. Zase ty kopce, lesy. Chybí mi zde však spoustu věcí.

Co mi vadí? Je to nedostatečný kulturní život a například v zimě, když napadne moc sněhu, tak má člověk problém dostat se do Hranic a zpátky.

Nedávno jsem si otevřela v Hranicích salón, respektive svatební centrum, a práci dávám hodně. Přizpůsobuji se zákazníkovi, takže toho volného času moc nemám.

Jinak to ani nejde, člověk musí dělat hodně pro práci a přizpůsobovat se, když chce, aby to fungovalo. Mimo práci trávím čas se svými dětmi, také opravujeme s manželem barák. Dříve jsem hodně cestovala, ale teď to není možné.

Do budoucna bych si přála, aby se salón rozrůstal a dostavěli jsme náš dům.