„Šárka Kašpárková byla na naší škole už potřetí nebo dokonce počtvrté. Je patronkou i naší školy," zdůvodnil návštěvu nejen samotné mistryně světa z roku 1997, ale i jejího manžela Michala Pogányho učitel Základní školy Struhlovsko Pavel Pořízek.

Žáci ale i předškoláci ze „Struhláku", Partutovic a Drahotuš si v tělocvičně nejprve pořádně zacvičili, vzápětí si nenechali utéct společné focení s někdejší českou reprezentantkou.

„Smyslem Odznaku všestrannosti olympijských vítězů je zapojení maximálního počtu dětí do jakýchkoliv sportovních aktivit. Nejde tedy pouze o atletiku nebo silové sporty. Jde spíše o tu všestrannost a o to, aby děti běhaly, skákaly a hlavně aby je to bavilo," doplnil pedagog Pavel Pořízek.

Základní škola Struhlovsko se k Odznaku všestrannosti připojuje opakovaně. Projekt, k němuž se hlásí například i bývalí desetibojaři Roman Šebrle a Robert Změlík, bude v Hranicích letos v dubnu pokračovat školním kolem. Na stadionu SK Hranice proběhne 20. května okresní kolo a 10. června se na stejném místě uskuteční také kolo krajské.