Uskutečnil se zde pátý ročník Air- Auto-Moto Veterán Festu, mezinárodního setkání historických vozidel a letadel, které patří k největším akcím svého druhu u nás.

„Dnes tady máme přes dvě stě zástupců nejrůznějších strojů,“ řekl hlavní organizátor akce Jiří Zemánek. Návštěvníci srazu se tak mohli pokochat pohledem na nejrůznější typy dopravních prostředků od vojenských džípů až po staré octavie.

Majitelé zase měli šanci předvést své miláčky zrakům obdivovatelů a projet se před diváky. Každé auto a jeho parametry pak představil komentátor.

Dopoledne patřilo soutěži elegance a odpoledne pokračovala akce spanilou jízdou naleštěných strojů přes lázně Teplice nad Bečvou na zámek v Hustopečích nad Bečvou.

„Původně jsme sice jezdívali na Helfštýn, ale už je nás moc, takže bychom se tam nevešli. Místo toho pojedeme na zámek do Hustopeč,“ uvedl Zemánek.

„Na tento sraz jezdím pravidelně. Je to tady moc hezké a myslím si, že i organizace je dobrá,“ sdělil Václav Troufalý, majitel jedné z motorek.

„Nejvíc ze všeho se mi líbí naše staré pragy,“ uvedl jeden z návštěvníků Petr Modrý.

Své předvedli i piloti letadel, když ukazovali své akrobatické umění. Děti se mohly podívat do přistaveného otevřeného obrněného transportéru a bohatě tuto možnost využívaly.