Desítky zábavychtivých masek proudily v pátek večer k prostorám potštátského zámku, aby s grácií ukončily období maškarních zábav. A nebyly to masky ledajaké.

Kreativita se potštátským totiž rozhodně nedá upřít. Potkat jste mohli baletní soubor Labutího jezera, Slunečníka, Měsíčníka a Větrníka, pár neandrtálců s uloveným mamutem, plamínek, šneka i Vivien ze slavného hollywoodského trháku Pretty woman a fanoušky seriálu Teorie velkého třesku jistě potěšila přítomnost Sheldona s přítelkyní Amy.

Letošní ročník potštátských šibřinek pořádala místní základní škola ve spolupráci se radou školy. A pobavení všech přítomných byl hlavní, ale ne jediný cíl.

„Společně jsme se dohodli, že výtěžek šibřinek bude použit na zakoupení šatních skříněk pro všechny žáky školy. Není to jediná akce, kterou takto pořádáme, ale peníze vybrané na vstupném vždy odkládáme na tento účel, abychom šatny žáků mohly co nejdříve vybavit,“ vysvětluje svůj záměr ředitel školy Karel Machyl alias doktor Sova.

Na každém správném maškarní nesmí chybět představení a průvod maškar, zámecké šibřinky nebyly vyjímkou. K bujarému reji hrál po celý večer DJ Pavel Humplík.

„Taky bude krásné vystoupení, bohaté na kulturu i na zážitky, všem bude přecházet zrak,“ sliboval už na začátku večera šmoula Kuchtík. Program byl skutečně pestrý a zábavný a nezapomnělo se ani na pochování basy.

„Je to tu vážně skvělé, jsme překvapení kolik je tu lidí a jak jsou všechny masky neuvěřitelně promakané. Jsme tu poprvé a jsme nadšení,“ zhodnotila večer paní Jitka z Boškova. (nek)