Na problém upozornila redakci jedna z místních obyvatelek.

„Tady u nás se kope v podstatě už několik let. Jednou je to voda, jindy plyn. Je to na dlouhé lokte a z představitelů města to evidentně nikomu nevadí, že tady už půl roku máme před domy hromádky hlíny," postěžovala si občanka, která si nepřála zveřejnit své jméno.

Pravdu má v tom, že zatímco vloni na podzim na Hromůvce pokládali optické kabely, současné jarní měsíce jsou opět ve znamení stavebních prací, tentokrát je to rekonstrukce plynovodu.

„Na tomto sídlišti se připravuje třetí, tedy konečná etapa regenerace, to znamená úprava zbylých chodníků a veřejných ploch. Město usiluje o získání dotace. Z tohoto důvodu jsme již v loňském roce vyzvali správce sítí, aby provedli případné opravy. Neradi bychom, aby ulice dostaly novou tvář a pak by nám to za rok někdo rozkopal," vysvětlil Petr Bakovský, tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích.

Obyvatelé jsou ale nejvíc rozhořčeni, že stavbaři po pracích provedených na podzim po sobě neuklidili. Zasáhli navíc i do již zrekonstruovaných částí sídliště, zhyzdili nové parkoviště a rozkopali trávník.

„Plynaři to zvládají dobře. Místo vždy zabezpečí, oplotí a rychle po sobě uklidí," pochválila zdejší obyvatelka. Půl roku staré výkopy jsou však terčem kritiky místních.

„Myslím si, že je to hlavně problém města. Vůbec to nereguluje a nikoho to nezajímá," kritizovala dále.

Radnice se ohrazuje, že právě probíhající akce plynařů není záležitostí města.

„Přesto ale vítáme, že se k ní rozhodli právě letos, tedy ještě před plánovanou regenerací. Je to samozřejmě nepříjemné, ale nezbytné," dodal k tomu Bakovský s tím, že práce plynařů mají skončit ve druhé polovině června. (jr)