„Dopravní zátěž této lokality za poslední roky značně narostla. Tím se samozřejmě zvýšila i hluková zátěž a došlo zcela ke zhoršení ovzduší. Ke zlepšení životního prostředí v centru města a na sídlištích přece nepomůžeme budováním dalších bytových domů na zelených plochách a kácením stromů a keřů,“ říká jedna z obyvatelek Kozlovské ulice a zároveň iniciátorka petice Helena Stojanová.

Ta se před léty se svou rodinou přestěhovala do této lokality právě kvůli zeleni, která se rozprostírá za jejich domem. Ze stejného důvodu si vybrali toto bydlení i další nájemníci. A ti teď mají kvůli výstavbě o část zeleně přijít. „Měla jsem možnost bydlet v jiné části města, ale vybrala jsem si tuto lokalitu, protože zde bylo jedno z mála míst v centru města, kde je kousek místa k odpočinku. A teď se máme koukat z okna do oken dalšího domu? To přece není dnešní styl výstavby,“ kritizuje záměr další z obyvatelek ulice Eva Černá.

Jako dlouholetá učitelka také upozorňuje, že tato lokalita, je hojně navštěvovaná dětmi. „Chodí sem školky i maminky s malými dětmi ze širokého okolí,“ zdůraznila Černá.

Její slova potvrzuje i mladá matka dvou synů. „Když je pěkné počasí, trávíme tu doslova každý den. Není to daleko od města, kluci tu mají průlezky i hřiště, kde si hrají s míčem, a také velké prostranství na dovádění. Nevěřím tomu, že by město podpořilo záměr výstavby dalšího domu,“ svěřila se.

Podle úředníků města zájem stavět v Kozlovské ulici bytový dům vzešel z iniciativy Alexandra Betáka. Jeho žádostí o odprodej pozemku, který patří do vlastnictví města, se budou na svém zasedání zabývat radní i zastupitelé Přerova. Podle Betáka však mají lidé, žijící v této lokalitě, mylné informace.

„Domnívají se, že chceme stavět na tomto pozemku sedmipatrový rozlehlý dům. To je však omyl, protože s tímto záměrem vyrukovala cizí konkurenční firma. My zamýšlíme v lokalitě postavit pouze třípodlažní bytový objekt se dvěma vchody. Tato lokalita je podle územního plánu města určena k výstavbě bytového domu a realizací tohoto projektu pomůžeme několika rodinám, které marně shánějí bydlení. Navíc do stávajícího hřiště i dětských herních prvků nijak nezasáhneme. Nový dům by zabral jen část zeleně a v zadní části plánujeme vybudovat lavičky,“ vysvětlil Alexandr Beták.

Jenže lidé na jeho slova neslyší. „Malý nebo velký dům, na tom už nesejde. My nechceme žít v místě, kde je namačkaný jeden barák vedle druhého. Nechceme přijít ani o píď zeleně,“ zdůrazňují obyvatelé Kozlovské ulice.