„Z odpovědí v anketě vyplývá, že většina lidí se vznikem sídlištních výborů souhlasí. Vyslovilo se pro ně 24 lidí,“ sdělil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Sedmnáct respondentů ankety by se také chtělo práce výborů účastnit. Lidé také uváděli, co by podle jejich představ měly výbory dělat.

„Starat se o pořádek na sídlištích, spolupracovat s komunálními službami při řízení údržby veřejných prostranství nebo zajišťovat, aby byly chodníky v zimě dostatečně udržované,“ vyjmenoval některé z návrhů hranických obyvatel Petr Bakovský.

Radnice se nenechala malou účastí v anketě odradit, naopak povzbudily ji převážně pozitivní ohlasy na vznik sídlištních výborů.

Proto začne připravovat podklady, jak by měly výbory fungovat. „Musíme teď připravit materiál do zastupitelstva s návrhem, jak by měly takové výbory fungovat, co všechno by měly dělat. O tom, zda budou zřízeny, by měli zastupitelé rozhodnout na své červnové schůzi,“ sdělila hranická místostarostka Radka Ondriášová (Právo a Spravedlnost).

Návrh zřejmě najde dobré přijetí i mezi opozicí. Například komunisté se zlobí, že jim vedení radnice nápad na zřízení sídlištních výborů ukradlo. „Navrhovali jsme to už v minulém volebním období, ale tehdejší místostarosta a dnešní starosta Miroslav Wildner to smetl ze stolu s tím, že to není možné,“ řekl Deníku zastupitel Miroslav Raindl (KSČM).