K řádné opravě však zatím nedošlo. Jako ochrana před pádem některého z obyvatel tu slouží jen provizorní dřevěné laťky, které díru částečně zakrývají.

„Jezdím vlakem každý den do práce a všiml jsem si, že ta díra je před nádražím už dlouho. Jednou za čas to někdo zasype, ale pak se díra zase vytvoří. Když tudy půjde někdo večer potmě, mohl by tam spadnout,“ uvedl jeden z obyvatel Hranic, který dojíždí za prací do Přerova.

Problémem s propadlou vozovkou se už před rokem zabývala firma Ekoltes. „Když jsme místo kontrolovali, zjistili jsme, že cestu podemílá hloubková kanalizace, která vede zpod budovy nádraží,“ uvedl mistr střediska firmy Miroslav Fojtík.

Podle něj by opravu měly provést dráhy. Ty však tvrdí, že o poškozený úsek před nádražím se má postarat vlastník silnice, a tím je regionální správa silnic. „Na jaře jsem jim o problému napsal, ale díra se i nadále rozšiřuje,“ uvedl náměstek železniční dopravy v Hranicích Pavel Hopp.

Martina Vybíralová z hranické Správy silnic na dotaz Hranického deníku ve středu 24. září uvedla, že vše uvede do pořádku. „Pokud tam nějaká díra je, tak ji spravíme,“ uvedla.

Do té doby se budou muset obyvatelé Hranic spolehnout na provizorní úpravy údržbářů vlakového nádraží: „Díru už jsem letos třikrát zasypával. Voda to ale vždycky podemele a díra se objeví zase,“ uvedl jeden z nich.

Pavlína Chmelařová