Dokončeny jsou první dvě fáze rekonstrukce, stavební práce momentálně probíhají v Hranicích, v úseku mezi oběma rondely.

„Pro město je důležité, že už je průjezdná kruhová křižovatka u sídliště Nová. Během prázdnin nešlo místo projet napříč, což zapříčinilo dopravní zácpy na třídě 1. máje. Teď se stavební práce posunuly dále, městská hromadná doprava funguje, ale samozřejmě i tak mají opravy dopady na dopravu. Je to podobné ve všech městech, pokud někde zavřete komunikaci, doprava se přesune jinam," vysvětlil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Oprava je součástí rozsáhlé rekonstrukce čtyřproudové silnice I/47 z Lipníka nad Bečvou na Frýdek-Místek. Před několika týdny byl zmíněný úsek středem kritiky – podle veřejnosti povrch vozovky nebyl v tak špatném stavu.

„To, co se začíná právě realizovat v okolí Hranic je buď špatný vtip, anebo výsměch občanům tohoto státu. Oprava silnice první třídy číslo 47 mezi obcemi Slavíč a Bělotín je přinejmenším velmi diskutabilní. Jak na první, tak na druhý pohled je komunikace v naprostém pořádku a v dobrém technickém stavu," konstatoval tehdy jeden z občanů.

Ředitelství silnic a dálnic je ale jiného názoru – silnice byla v havarijním stavu. Podle zákona totiž provádí pravidelné prohlídky silnic.

„Na základě prohlídek týkajících se mimo jiné i stavebního stavu vozovek byla v roce 2015 provedena diagnostika na silnici mezinárodního významu číslo I/47 mezi obcí Slavíč a Bělotín. Tato diagnostika byla provedena akreditovanou firmou v oboru silničního stavitelství na úseku délky 10,3 kilometrů. Sběrem poruch na této komunikaci včetně měření únosnosti a laboratorních rozborů živičných vrstev bylo konstatováno, že více jak 75 procent komunikace v tomto úseku je v nevyhovujícím a havarijním stavu. Z tohoto důvodu byla následně roku 2015 zpracována projektová dokumentace na opravu povrchu vozovky," uvedl Jan Studecký, tiskový mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR.

Předmětem opravy je podle jeho slov výměna krytu vozovky v rozsahu 50 až 180 milimetrů. „Součástí akce jsou i sanace podkladních vrstev dle této diagnostiky a projektové dokumentace pro provádění stavby," dodal Studecký.

Rekonstrukce vozovky byla zahájena v červnu, opravy na pěti úsecích této silnice budou dokončeny začátkem listopadu.

ČTĚTE TAKÉ:

Proč opravujete silnici, která je v pořádku? zlobí se Hraničtí