Pouze obyvatelé těchto měst tak budou mít možnost v posledním dnu v roce zhlédnout program, ale také velkolepý ohňostroj na místních náměstích.

Jinde se lidé silvestrovských oslav v režii měst nedočkají. Ohňostroj letos o půlnoci nespatří obyvatelé Hranic, Lipníku nad Bečvou ani Kojetína.

„Silvestrovské oslavy nepořádáme. U nás to nebývá zvykem,“ řekla například mluvčí lipnické radnice Magdalena Gladišová.

Na silvestra nebudou mít zajištěn program ani v Kojetíně. „Někdy v minulosti jsme dělali ohňostroj, ale ten letos nebude,“ potvrdil kojetínský místostarosta Jiří Šírek.

V Hranicích sice večerní kulturní program ani ohňostroj mít také nebudou, ale lidé se tam mohou vypravit alespoň na tradiční představení do místního letního kina.

„Letos kino uvádí rodinnou animovanou komedii Divoké vlny. Začátek představení je v 16 hodin. Připraveno bude pro přítomné také občerstvení a táborák,“ upřesnil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Světlou výjimkou mezi městy v regionu je Přerov. Tam nebude v poslední den v roce chybět oblíbená otužilecká show na řece Bečvě, která se koná ve 14 hodin.

Odpoledne pak bude na Masarykově náměstí vyhrávat kapela D.U.B. a diskotéka Reného Jančíka. Oslavy vyvrcholí novoročním přípitkem primátora a ohňostrojem. Ten bývá každoročně velkolepý a město do něj letos investuje 117 tisíc korun.

I Tovačovští se ale mohou těšit na světelné gejzíry. „Ještě před půlnocí budeme na náměstí promítat na velkoplošném plátně historický film o městě a v projekci připomeneme i deset nejlepších kulturních a sportovních událostí, které se v uplynulém roce v našem městě odehrály. Potom bude následovat přípitek a po něm vypukne ohňostroj,“ upřesnil silvestrovský program starosta Tovačova Leon Bouchal.

Ani v některých vesnicích však nezavládne v posledním dni v roce ticho. Například v Tučíně bude o silvestrovské noci rozlévat starosta svařák a také tam nebude chybět ohňostroj.

„Už pátým rokem bývá zvykem, že se po půlnoci sejdeme na návsi, popřejeme si do nového roku, připijeme si svařeným vínem a společně zhlédneme ohňostroj. Ten pořizujeme z příspěvků obyvatel a o jeho odpálení se stará odborná firma,“ uvedl starosta Tučína Jiří Řezníček.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika