„Při této příležitosti se koná sraz rodáků, na které zveme všechny dřívější občany z celé republiky i ze zahraničí. Rozesláno bylo téměř 300 dopisů s pozvánkami mimo naši obec,“ sdělila starostka obce Petra Kočnarová. Třetím důvodem k oslavám je 125. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů.

Dvoudenní oslavy se uskuteční v pátek 6. a v sobotu 7. července. V pátek projde obcí slavnostní průvod s uctěním pamětihodností a kladením kytic. Následovat bude slavnostní mše.

K důstojnému zahájení slavností bude patřit křest nové publikace o Skaličce, kterou si budou moci návštěvníci na místě i zakoupit.

Hudební doprovod bude patřit kapele Moravská Veselka. Celé odpoledne bude protkáno pestrým doprovodným programem.

„Vystoupí děti z místní mateřské a základní školy, budou se konat dny otevřených dveří, přehlídka vojenské techniky a výzbroje 7. mechanizované brigády Hranice “ řekla starostka.

Rozhodně nebude chybět spousta zábavy a atrakcí pro děti, stejně jako stánky s ukázkami řemesel, suvenýry a dobrým jídlem i pitím.

Mobilní radar na měření rychlosti v Hranicích
Mobilní radar má v Hranicích další dvě stanoviště

Do nebe vypustí balónky

Skalička dá o sobě vědět do vesmíru. Všechny děti budou moci nakreslit svůj balónek s logem 690. výročí a společně je naráz vypustí do vesmíru. Odpolední zábavu rozproudí kapely ABBA World Revival a The Syrup KABÁT Revival. Efektní podívanou přinese ohňová show. Závěr dne bude patřit produkci známého DJ Milana.

Sobotní program s názvem Skaličský hudební festival pro všechny věkové generace zahájí Pavel Novák se svou show pro děti. Následovat bude bavič, zpěvák a imitátor Vladimír Hron.

V podvečer vystoupí Fleret a závěr bude patřit kapele Blue Band Company.

„Srdečně zveme všechny rodáky, místní i přespolní, aby spolu s námi oslavili významná výročí naší obce, a doufáme, že si v pestrém programu najdou to své,“ dodala na závěr starostka.

Vstup na páteční program je zcela zdarma, lístky na sobotní festival lze zakoupit v předprodeji nebo na místě v den konání akce. 

autor: Yveta Sommerová

Plovárna v Hranicích
Koupací sezona v Hranicích začala. Plovárna shání plavčíky