„Chceme, aby se lidi bavili a nemysleli pořád jen na starosti, kterých mají jinak určitě dost. Tohle je vyloženě akce na pobavení, proto to děláme," řekla jedna z hlavních pořadatelek Zdeňka Táborská.

Pyžamový bál však na Hranicku není úplnou novinkou. V Hluzově, místní části Černotína, má takový projekt zelenou už několik let. „Víme, že tam tato akce probíhá, ale kvůli tomu jsme s ní tady nezačali. Byl to spontánní nápad jednoho našeho kolegy," podotkla pořadatelka.

Pokus organizátorů vytvořit v obci akci trošku odlišného charakteru v netypickém společenském oděvu přilákal do nedávno rekonstruovaného objektu slušnou návštěvu. Nechyběla mladá generace, velké zastoupení ale měli i čtyřicátníci či padesátníci. Ani takové věkové skupiny se nebály vyjít v nočním oděvu přímo ze svých domů a v pyžamech se projít obcí.

„Zrovna já ale bydlím jen kousek odsud, takže takovou dálku jsem nešel. Je dobře, že tady taková akce je, protože občas je potřeba se odreagovat. Třeba nově přistěhovaní lidé se při různých soutěžích i lépe poznají s těmi, kteří ve Skaličce bydlí dlouhodobě," zdůraznil důležitý záměr večera návštěvník Pavel. I on věří, že ve Skaličce nezůstane jen u nultého ročníku a že Pyžamový bál se uskuteční i příští rok.