„Od půl deváté už můžou soutěžící začít chodit a vybírat si místo k vaření. O tři čtvrtě na jedenáct bude představení týmů, kdy je přivítám a od jedenácti do čtyř budou vařit,“ informovala starostka Petra Kočnarová.

Začínající tradice

Letos se koná již šestý ročník soutěže O zlatou vařečku a mohli bychom říci, že se z ní pomalu začíná stávat tradiční událost v obci. Svědčí o tom i zájem týmů nejen ze Skaličky.

„Máme přihlášených jedenáct. Dokonce tady budeme mít i tým ze Slovenska, protože máme družební obec Nemce u Povážské Bystrice a my se tak vzájemně na těch soutěžích navštěvujeme,“ řekla starostka. Dále se zúčastní týmy z Jezernice, Rakova nebo Hluzova.

Příspěvky na ingredience

Každý tým na začátku soutěže obdrží cibuli, sádlo, dřevo na otop, chleba a misky na guláš. Následně jim organizátoři vyplatí i pět set korun jako kompenzaci za koupené suroviny. Pak už jen všichni ukáží, co umí.

„Ve čtyři hodiny musejí soutěžící donést vzorek guláše porotě pod anonymním číslem, takže porota neví, čí je který guláš. Následně vyhodnotí výsledky a návštěvníci si budou moci po zaplacení sedmdesátikorunového vstupného chodit zdarma ochutnávat k týmům,“ vysvětlila Petra Kočnarová.

Zároveň návštěvníci dostanou i tři žetony, kterými budou hodnotit týmy, a ten nejlepší z nich dostane cenu veřejnosti. Dále jsou zde ceny poroty a nesmí chybět ani cena pro nejlepšího kuchaře a kuchařku.