Do bojů o nejlepší guláš se v letošním roce pustilo hned několik družstev. Na porotu tak čekal nelehký úkol – vybrat ten nejlépe uvařený guláš.

„Letos se do soutěže zapojilo dvanáct týmů, je to stejný počet, jako v roce minulém. Máme tady zastoupení hned šesti spolků ze Skaličky – sokoli, hasiči nebo například myslivci. Jsou tu ale i týmy z jiných obcí. Bojují zde zástupci z Oseku, Hluzova, Kelče, Milenova i Černotína. Jsme rádi, že je o akci zájem a přihlásilo se opět tolik družstev,“ připomněla starostka Skaličky Petra Kočnarová s tím, že v minulém roce vyhrál klání Perina tým. „Zjišťovali jsme, jestli chtějí obhajovat, ale prý to zatím ještě sami nevědí,“ dodala se smíchem.

Vařit se začalo v 11 hodin dopoledne. Hotová díla poté vyhodnotila porota.

„Každý tým dostane ocenění, takže žádný neodejde „s prázdnou“. Vítězové si však odnesou uzenou kýtu, stříbrná příčka získá například uzený balíček,“ doplnila starostka obce. Rozhodovat o vítězi mohla také veřejnost. Lidé si u vstupu zakoupili tři žetony a od 16 hodin pak mohli navařené kousky ochutnat a ohodnotit. Ocenění obdrželi také nejsympatičtější kuchařka a kuchař.

Do guláše lze přidat cokoliv

Do souboje se po pauze vrátilo také družstvo včelařů. „Připravujeme včelařský guláš, do kterého se může přidat med či medovina – zkrátka obsah včelích produktů. Přesný recept neprozradím, to je naše tajemství. Guláše zde vaříme pravidelně, jenom jsme teď měli dva roky pauzu, protože jsme předtím tři roky po sobě vyhráli. Letos je ale opravdu silná konkurence, ale o to ani nejde. Jsme rádi, že se tady vždy potkáme s přáteli a je legrace,“ vysvětlil za tým včelařů Stanislav Bělík ze Všechovic.

Na speciální přísadu vsadil také Josef Rýpar z Hluzova. „Letos vařím z Hruškovy ovce, guláš připravuji vždy z masa, které jsem viděl a má dohledatelný původ a je většinou z naší obce. Snažíme se do pokrmu přidávat ručně mletou papriku z Maďarska, kterou nám vozí kamarád. Nesmí chybět ani domácí slivovice – maso pak zkřehne. Další přísady jsou koření ze zahrádky a kvalitní vývar z kostí. Zatím jsem nevynechal jediný ročník, jsem v podstatě jeden ze zakládajících,“ konstatoval se smíchem. (job)