Cyklisté by se mohli se stávajícími překážkami přesunout jinam.

Schůzku s místostarostkou města Radkou Ondriášovou a vedoucím Odboru školství, mládeže a tělovýchovy Vojtěchem Bušinou si mladí sjednali především kvůli tomu, že po květnových povodních museli na úklid parku v Žáčkově ulici čekat až do posledních červnových dnů.

„Úklid tam byl proveden, ale nebylo to podle našich představ. Ani teď ještě není vyvezený kontejner, který je plný plastových lahví,“ upozornil v úvodu schůzky Bušina.

I místostarostka naladila s předním hranickým jezdcem Markem Langerem a majitelem skateshopu přátelskou náladu.

„Jednou jsem se postavila na prkno a málem jsem si rozbila ústa,“ řekla.

Nyní je prakticky jisté, že se hranický skatepark dočká modernizace. Přestože je k dispozici návrh, který by stávající plochu přeměnil na trojúhelníkovou s novými typy překážek, nebude zřejmě realizován.

Teenagerům bude k dispozici stávající obdélníková plocha, kterou si pochvalují zejména díky vyhovujícímu povrchu i pro malá citlivá kolečka skateboardů a inline bruslí.

Patnáct let staré překážky už ale nevyhovují a potřebují vyměnit.

„Klidně můžete přijít se svým vlastním návrhem v rozmezí půl milionu až milion korun, pak to společně prodiskutujeme a domluvíme se dál. Svoláme veřejné zasedání k tomuto tématu někdy na přelomu července a srpna,“ sdělila Ondriášová zástupcům veřejnosti.

Bude cyklistům vstup zakázán?

Odbor školství provádí v posledních dvou letech už jen údržbu stávajícího stavu parku, přičemž se stará o další desítky sportovišť v celém městě.

Vojtěch Bušina předpokládá, že se vzhledem k aktuálním finančním možnostem města budou nové překážky kupovat na etapy. Na schůzce zazněl mimo jiné návrh, že by do nového skateparku měli cyklisté vstup zakázán.

„Mají svoji dráhu na střelnici. Navíc by se jim mohly ty současné překážky nechat. Je to ale dost nebezpečné, když by se střetl skateboardista s rychleji jedoucím cyklistou,“ poukázal Langer.

Vytlačí skatepark ledová plocha?

Město má v plánu během letních prázdnin svolat schůzku se všemi, kteří dosud skatepark využívají nebo by se chtěli v tomto směru v budoucnu realizovat. Na společné diskuzi se pokusí dohodnout na společné vizi, která se předloží zastupitelstvu.

„Tak snad to půjde. Jenže teď se nic nezačne dřív než na podzim a pak už je zima. Doufám, že se to nebude odkládat do nekonečna,“ zhodnotil Marek Langer po schůzce.

Budoucnost skateparku je však i nadále nejistá. Na jeho místě je totiž navržena ledová plocha, kterou má město dlouhodobě v plánu vybudovat. Dříve než v roce 2015 to sice asi nebude, kam se skatepark přesune poté se na schůzce neprojednávalo.