Akce má více než desetiletou tradici a koná se pokaždé v červnu. Během vybraného letního víkendu se na desítkách čerpacích stanic v celé republice objevují členové skautských oddílů Junáka a nabízejí projíždějícím kromě umytí skel i osvětové letáky.

„Zároveň získávají drobné finanční prostředky,“ doplnila Renata Jenšíková, výkonná ředitelka Nadace pro transplantace kostní dřeně a tisková mluvčí Fakultní nemocnice Plzeň.

„Cílem projektu Kapka je pomoci lidem postiženým leukémií a dalšími nemocemi krvetvorby a to jak získáváním finančních prostředků, tak prezentací činnosti Nadace,“ vysvětlila Jenšíková a upřesnila, že letos se akce koná ve dnech 11. až 13. června ve čtyřiceti městech celé republiky.

Jedním z nich jsou i Hranice. Ty se ale k akci připojí v pátek od 15 hodin. Lidé je uvidí na čerpací stanici u bývalého Philipsu.

„V sobotu budeme umývat okna na čerpací stanici v Teplické ulici a to od osmi do dvanácti a pak od čtrnácti do osmnácti hodin,“ řekl člen hranického Junáka Pavel Eliáš s tím, že se letos do akce zapojují už potřetí.

Skauti budou oblečeni do bílých triček s logem Nadace – symbolem slunce, takže budou velmi snadno rozpoznatelní. V letech 1998 až 2008 se jim touto činností podařilo vybrat už téměř šest milionů korun.