Všechny vleky, včetně velké sjezdovky, jsou nyní díky poslední bílé nadílce v provozu i ve středisku Kohútka v Javorníkách.

„Po dlouhé době tady máme opravdu ideální podmínky. Na víkend se chystáme upravit i běžeckou stopu z Kohútky směrem k Papajskému sedlu,“ slíbil Josef Kocůrek z horského hotelu Kohútka.

Dva vleky pojedou i u dalšího javornického hotelu Portáš. „Běžecká stopa na Kasárna bohužel není strojově upravená, ale o víkendu si ji běžkaři určitě prošlápnou. Sněhu je na hřebenu dost,“ informoval Dan Václavek z Portáše.

Lyžovat se o víkendu bude také na svahu v Karolince, kde silná vrstva technického sněhu přečkala i nedávné oteplení. Na nápor lyžařů se chystají ve Velkých Karlovicích, kde je největším lákadlem sjezdovka Razula. „Přisněžili jsme technickým sněhem, na ten pak napadl prašan, takže lyžaři budou určitě spokojení,“ je si jistý správce areálu Leo Bača.

Na své si ve Velkých Karlovicích o víkendu přijdou i běžkaři. „Právě upravujeme trasu z Horalu na Machůzky a chystáme se i na výše položené běžecké okruhy kolem Karlovic,“ doplnil ve čtvrtek odpoledne Bača.

Pětadvacet až třicet centimetrů silná vrstva sněhu pokrývá nyní Vsetínské vrchy. „Na hřebenu jsou ale místy až půlmetrové závěje, takže jinde je sníh zase odvátý. Celkově se dá říct, že podmínky pro běžecký sport jsou dobré. Upravená je i stopa z Dušné na Cáb,“ informoval Igor Levč, který se před víkendem chystá rolbou projet i úsek ze Vsackého Cábu na Soláň.

Právě na Soláni si lyžaři mohou vybrat hned z několika atraktivních míst. V provozu budou například vleky v areálu V Sedle, milovníky zasněžených svahů se chystají přivítat i u chaty Soláňka. „Pojedou všechny tři vleky,“ potvrdila Zdeňka Chumchalová ze Soláňky.

Lyžařům provozovatelé nabízejí občerstvení nejen v chatě, ale i na horním konci hlavní sjezdovky. Možná rekordní návštěvu očekávají vlekaři na Pustevnách. „Podmínky jsou skvělé jak pro běžkaře, tak i pro sjezdaře. Silný vítr, který nám znepříjemňoval práci, už se uklidnil,“ popsal situaci na Pustevnách Jan Mikeska.

Čtyřicet centimetrů kvalitně upraveného sněhu nabízí i areál Búřov ve Valašské Bystřici.