Do školy zavítali dva studenti Vysoké školy chemicko technologické v Praze, kteří dokázali studenty bez problému zaujmout několika chemickými zajímavostmi.

Hodiny zábavné chemie probíhají na různých středních školách po celé republice již několik let. Podle jeho tvůrců se s každým rokem zvyšuje zájem o praktické ukázky a ohlasy od studentů jsou vesměs velice kladné.

„Je to vlastně taková ukázka moderní hodiny chemie. Našich cílů je několik, především reagujeme na stále větší pokles studentů se zájmem o chemii a jiné technicky zaměřené předměty,“ vysvětlil vystudovaný chemik Lukáš Dvořák. Ten hodiny chemie na Gymnáziu v Hranicích vedl spolu se studentkou čtvrtého ročníku potravinářské chemie Michaelou Kočkovskou.

V zábavných hodinách chemie se odehrálo hned několik pokusů, například s pevným oxidem uhličitým, takzvaným suchým ledem. Nechyběly ani reakce s kapalným dusíkem o teplotě hluboko pod bodem mrazu, na kterém chemici demonstrovali základní fyzikální a chemické vlastnosti.

Neméně zajímavým byl i důkaz, že železo může hořet. „Už na základní škole mě chemie bavila, takže i volba střední školy směřovala tímto směrem. Vysoká škola pak byla už prakticky jistá,“ zhodnotil svá studia chemie Lukáš Dvořák.