„Minulý rok naše škola oslavila padesát let od svého založení a jsme rádi, že se tato starší dáma dočkala nového kabátu,“ zahájila metaforicky slavnostní den ředitelka školy Nataša Kučerová.

Po půl století se dřevohostická škola dočkala nových vstupních dveří, nové dlažby, nového osvětlení a ozvučení ve všech svých prostorách a obnovy olejových nátěrů stěn a malovaných oken ve vstupní hale. Modernizaci školy, na niž byla Ministerstvem financí udělena dotace pět milionů korun, nadšeně přivítali také žáci.

„Moc se mi líbí, jak je to tady opravené. Jsem ráda, že máme ve třídách nové osvětlení, protože to vypadá moderně a mnohem lépe se při tom učí,“ řekla třináctiletá žákyně Lucie Vyoralová z Dřevohostic. Na tento slavnostní den si děti ze školy připravily krátké vystoupení, jímž novou školu pozdravily, a zároveň také poděkovali kojetínské společnosti Ptáček, která rekonstrukci školy realizovala.

„Jménem naší školy bych chtěla poděkovat společnosti Ptáček z Kojetína, která nám školu tak pěkně opravila, ale také žákům a mladým přátelům školy, kteří ochotně pomáhali s dokončovacími pracemi a s úklidem,“ řekla ředitelka Nataša Kučerová.

Tak významný den pro dřevohostickou základní školu si nenechal ujít ani předseda poslanecké sněmovny České republiky Miloslav Vlček, který rekonstrukci označil za první krok k modernizaci školy. „Rozhodli jsme se zachovat původní duši naší školy, která byla postavena v polovině 50. let. Přestože vitráže a socha ve vstupní hale školy mají lehce budovatelský ráz, myslím si, že po rekonstrukci to vůbec nevypadá špatně,“ řekla zástupkyně ředitele školy Jana Zajícová.

Na výměnu oken a novou fasádu si Základní škola v Dřevohosticích bude muset počkat do letních prázdnin. „Během léta bychom rádi zahájili druhou fázi rekonstrukce školy, ale vše závisí na tom, zda naše škola dostane dotace,“ dodala Jana Zajícová.