Žáci se totiž zúčastnili dopravně bezpečnostní akce s názvem Školáci v akci. V praxi tak pozorovali policejní kontroly, o kterých možná do té doby slyšeli jen ve škole.

„Tento projekt jsme dělali pro dvě třídy. Jde o to, aby si děti vyzkoušely komunikaci s řidičem a uvědomily si, co všechno se v takových situacích musí sledovat, na co si řidiči musí dávat pozor," uvedla třídní učitelka 3:C Irena Kolářová.

Dvě skupinky žáků z prvního stupně dělaly dopravním policistům společnost po dvě hodiny.

„Děti jsou z každé takové akce nadšené. Jsou rády, že se něco z té výuky projeví v praxi. Těšily se hlavně na to, až potrestají ty neposlušné řidiče," dodala kantorka.

To nakonec potvrdili i samotní školáci.

„Dopravní výchova, kterou máme ve škole, nás hodně baví. Učíme se třeba první pomoc nebo tísňová čísla. Všechny je známe," shodli se Martin a Jakub ze 3.C.

Dopravní policie čtvrtečním projektem na Zborovské ulici v Hranicích navázala na podobné na akce z předchozích let.

„Policisté tady měří dodržení stanovené rychlosti v obcích a kontrolují případné požití alkoholu před jízdou. Z deseti řidičů, které jsme doposud zastavili, jen jeden padesátku ve městě překročil. Jel rychlostí 73 kilometrů za hodinu. K ostatním nebyla žádná připomínka. Většina řidičů dostane od dětí obrázek. V případě, že řidič překročí povolenou rychlost nebo jeho jízda má jiné nedostatky, děti ho poprosí o bezpečnější jízdu," konstatovala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.