Ti nejlepší postoupí do krajského kola a budou bojovat o účast ve velkém republikovém finále, které se jako každý rok koná v Praze.

Úvodní, a to okresní kolo, je na programu už v úterý od 9 hodin na stadionu SK Hranice.

„Letošní ročník je vypsán v disciplínách 60 metrů, trojskok z místa, hod medicimbalem, kliky, přeskoky přes švihadlo a alternativně 1000 metrů nebo driblink na dvě minuty," prozradil Pavel Pořízek, organizátor akce ze ZŠ a MŠ Struhlovsko v Hranicích.

Dle jeho slov se prvního kola soutěžení by mělo zúčastnit deset škol se šesti či sedmi družstvy, při čemž by do bojů měla zasáhnout asi stovka žáků.

ČTĚTE TAKÉ: Odznak všestrannosti? Pro Hranice je to prestižní záležitost, tvrdí starostka

Jaká jsou vůbec postupová kritéria?

„Do krajského kola postupují první dvě družstva a na divokou kartu další s nejvyšším počtem bodů v kraji. Dále nejlepší jednotlivci ve věkových kategoriích od ročníku 1999 až po 2004, a to vždy jedna dívka a jeden hoch," prozradil Pořízek.

Právě hranická ZŠ Struhlovsko patří k hlavním favoritům okresního kola, což sám Pořízek připouští a zároveň potvrzuje, že se jeho adepti pečlivě připravovali.

„Naše příprava byla rozdělena do více fází, v zimě jsme trénovali technické disciplíny v tělocvičně a díky krásnému jaru brzo přešli na atletické disciplíny. Na škole probíhají i doprovodné soutěže MINIOVOV pro žáky prvních až čtvrtých tříd a proběhlo i školní kolo pátých tříd," zmínil.

Ambice jsou tedy jasné. „Jako vždy do toho jdeme s těmi nejvyššími. Rádi bychom postoupili na krajské kolo v družstvech a taktéž i v jednotlivcích máme namířeno až na republikové finále. Především ti, kteří již na republikovém finále v Praze již byli. Jmenovitě Jonáš Vilím, Martin Číhal, Samuel Durčák, Dan Burdej, Terezka Plaskurová, Adéla Smutná, Matěj Vymětalík jsou největšími tahouny. Zájem jsme zaznamenali i u rodičů, loni byla na výzvědách v Praze rodina Vymětalíkova a letos se tam chystají taktéž," dodal Pořízek.