Za tři a půl roku, kdy je hranická Plovárna v provozu, přinesly letošní jarní prázdniny do její pokladny historicky nejméně peněz. Téměř prázdné byly bazény hlavně dopoledne. Školáci měli volno, ale očividně si ho vyplňovali jinak než plaváním.

„Denně jsme zaznamenali v průměru pět set návštěvníků, včetně majitelů permanentek,“ uvedla Macurová a daný počet charakterizovala jako velmi nízký.

Podle ní je hlavním viníkem slabé prázdninové návštěvnosti počasí. Lidem se nabízely ideální podmínky k lyžování, ať už na horách v Česku nebo zahraničí.

„Je to paradox, ale nejlepší je pro nás ošklivé počasí, které lidem neumožňuje věnovat se sportům a pobytu venku,“ konstatovala Macurová.

Ranní kondiční plavci měli smůlu

Ti, kteří se v Hranicích věnují kondičnímu plavání mezi šestou a osmou hodinou ranní, měli tento týden smůlu. O tom, že bývá bazén o prázdninách otevřen až od devíti, nevěděl například pan Miroslav.

Chystal se, že si v pátek před pracovní dobou zaplave, a narazil na zamčené dveře.

„To by si soukromník nikdy nedovolil. Hranický bazén ale hřeší na to, že ho dotuje město, tak proč by se snažil vydělávat,“ vyjádřil svůj názor pan Miroslav.

Vedoucí Plovárny však poukázala na to, že otevírací doba bývá o prázdninách vždy delší než po zbytek roku.

„Ano, kondiční plavání o prázdninách neprovozujeme, ale lidé už si na to zvykli,“ řekla a dodala: „Někteří to ještě nezjistili a chodili i tento týden. My jsme ale informaci o tom, že bude bazén otevřen až od devíti, měli vyvěšenu na dveřích i na webových stránkách s měsíčním předstihem,“ uvedla Macurová.

Permanentky budou v platnosti déle

Obavu nemusejí mít podle ní ani ti, kteří si kvůli prázdninové výluce kondičního plavání nestihli vybrat permanentní vstupné. Plovárna má totiž v úmyslu prodloužit jim ho o dva měsíce.

„Ty původní permanentky na počet vstupů už dneska skoro nikdo nepoužívá. Téměř všichni už mají pořízeny permanentky kreditní, které se nabíjejí na peníze. První půlhodina se každému z nich odečte celá a pak si plavec může po šesti minutách regulovat pobyt v bazénu sám,“ vysvětlila nový způsob předplaceného vstupného Macurová.

Kondiční plavání v Hranicích neprobíhá v průběhu žádných prázdnin, s výjimkou letních. „To si lidé mají možnost přijít brzy ráno zaplavat dvakrát týdně,“ vzkázala jim vedoucí Plovárny.