Podstatou nového způsobu péče o předškoláky je individuální přístup ke každému z nich. Dětem bude ve školce naplňován čas v souladu s jejich dispozicemi.

„Pro každého vypracujeme program zvlášť. Kdomáhudební vlohy, toho začneme učit na hudební nástroj, kdo je nadaný pohybově, bude se více věnovat sportu,“ nastínila podstatu nového projektu vedoucí učitelka MŠ Bělotín Ivana Kmentová. Vše bude podle ní záležet i na dohodě s rodiči.

Podmínkou otevření nového předškolního oddělení s nadstandardní péčí je minimálně deset přihlášených dětí. Více než patnáct jich ale školka nepřijme. „Chceme se jim opravdu věnovat poctivě a při větším počtu dětí by to nebylo možné,“ vysvětlila Kmentová.

Děti budou mít v bělotínské mateřince možnost komunikovat po internetu se svými rodiči nebo jinými blízkými. „I dospělí mají přes den potřebu spolu udržovat alespoň virtuální kontakt. Dětem chceme nabídnout stejnou možnost,“ vyjádřila svůj názor učitelka, která tak chce dětem názorně předvést, že počítač nemusí sloužit pouze ke hraní her. Velký důraz dávají v bělotínské školce na názornou výuku.

Děti se tam neučí poznávat svět pouze z vyprávění a obrázkových knížek. „Když se učíme o sněhu a ledu, v kuchyňce si názorně ukazujeme, jak se vlivem tepla a zimy mění. Děti si mohou samy vyrobit těsto a pak si ho upéct. A v novém oddělení se budeme hodně soustředit i na poznávací výlety,“ slíbila Kmentová.

I hoši si v programu Duhová kulička najdou své. Školka už má objednán pracovní stůl a nabídne chlapcům jednoduché tvůrčí práce v dílně. Zápis do mateřské školky už letos v Bělotíně proběhl. Do nového oddělení se však mohou zájemci hlásit až do léta.

Kateřina Kapková