Zvýší počet míst

Děti už sotva stačí přijímat také v Předmostí Pod Skalkou nebo v místní části Přerova Újezdci. Magistrát města se proto rozhodl povolit výjimky z maximálního počtu dětí ve třídách. Běžné třídy mateřských škol lze naplnit až do počtu pětadvaceti dětí, ale třeba v případě školky v ulici Kratochvílově se může jejich počet zvýšit až na osmadvacet.

Obdobná situace panuje i v jiných atraktivních lokalitách ve městě. „Vyplývá to z aktuální naplněnosti jednotlivých zařízení. Nedá se ale říci, že by byl nějaký obrovský přetlak a nedostávalo se míst. Jen je o některé školky větší zájem, než o jiné,“ shrnula vedoucí odboru školství přerovského magistrátu Romana Pospíšilová.

Povolení výjimky ale podle jejích slov neznamená, že by mohla zařízení překročit pevně stanovenou kapacitu. Snad největší nápor má v současné době mateřinka v Kouřílkově ulici za Priorem v Přerově, která má ještě navíc v červenci prázdninový provoz.

Rodiče mají zájem

„O ten je ze strany rodičů obrovský zájem. Původně se jich hlásilo téměř sto, uspokojit jsme ale mohli pouze pětaosmdesát z nich,“ přiblížila situaci ředitelka školky v Kouřílkově ulici Zdenka Hradilíková.

Situace se zřejmě ještě zhorší od září, kdy se stávající městské zařízení sloučí se soukromou školkou v ulici Jasínkova. Pod svá křídla totiž přebere dalších sedmdesát šest dětí. Rodiče malých dětí se zatím neobávají toho, že nebudou mít kam umístit své ratolesti. „V Přerově jsem nenašla místo, a tak jsem svou dceru přihlásila do školky v Čekyni, kde ještě volná místa jsou,“ uvedla třeba matka tříleté dívenky z Přerova.

Někde volno mají

Jak potvrdila vedoucí odboru školství Romana Pospíšilová, mají několik volných míst ještě mateřské školky v Přerově – Čekyni, volno je také v zařízeních v ulici Dvořákova nebo Lešetínská. „Pokud se tedy rodiče obrátí na tyto školky, místa zde jistě najdou,“ uzavřela vedoucí odboru školství.