„Desku jsme nevydaly tak dlouho, protože jsme přece jen více koncertní kapela a mnohem radši hrajeme naživo než ve studiu. Nahrávání je pro nás každopádně taková příjemná přítěž,“ prozradil frontman kapely Jiří Poledňák.

Na rozdíl od alba V jistých nejistotách z roku 2010 tentokrát Gentlemeni vsadili na kratší studiový formát, když na desku umístili pouze čtyři skladby.

„V plánu máme vydání ještě minimálně jednoho EP, na kterém zatím pracujeme. Máme mnoho nových písní, které si podle nás vydání zaslouží,“ doplnil Jiří Poledňák.

Zdroj: Youtube

Zpěvák a kytarista se pozastavil také nad názvem desky, která u Supraphonu vyšla 20. prosince.

„Nahrávku jsme pojmenovali Skvělé a snadné, protože bychom byli rádi, aby se při jejím poslechu lidé místo každodenních problémů na chvíli soustředili spíše na příjemné texty,“ vysvětlil.

Nový materiál hodlá kapela propagovat na nejbližších koncertech.

„Na domácí půdě si nás můžou přijít lidi poslechnout 3. dubna do Zámeckého klubu. Všichni jsou samozřejmě srdečně zváni. Ve vzduchu je možná i klip, ale to si zatím necháme jako případné překvapení,“ láká nejmladší člen formace Filip Žerávek.

Kapela Gentlemen´s Club vznikla v roce 2003 a za dobu své existence se etablovala jako jedna z českých stálic hudebního stylu ska. Cizí jí ale nejsou ani žánrové přesahy do reggae, soulu či rocku. Skupinu tvoří Jiří Poledňák (zpěv, kytara), David Václavík (zpěv, baskytara), Ondřej Zicha (zpěv, klapky), Vít Škrabal (bicí, perkuse), Pepa Hynčica (zpěv, trubka), Honza Fraňo (saxofon, manažer) a Filip Žerávek (trombon). 

Zdroj: Youtube