Asi největší, dlouho očekávanou akcí bylo v sobotu 1. září slavnostní otevření nově zrekonstruovaných Sadů Čs. legií. Už v deset hodin ráno, kdy starostka města Hranice Radka Ondriášová oficiálně předala sady veřejnosti při slavnostním projevu, odstartoval program na několika stanovištích v areálu.

Nepříznivé ranní počasí se nakonec přes den umoudřilo a diváci mohli zhlédnout přes dvanáct kulturních vystoupení. Základní umělecká škola představila dechové i smyčcové orchestry, taneční oddělení se postaralo o poutavý program a na řadu přišla i vystoupení sólistů. Příznivci středověké kultury si přišli na své při šermířských ukázkách Svobodných sedláků.

Před třináctou hodinou přišla na řadu pohádka pro nejmenší v podání hranického divadelního souboru Štěk a spol. Během oficiálního programu si navíc děti i dospělí mohli prohlédnout i sami vyzkoušet disciplíny, které pro ně přichystali vedoucí kroužku Domu dětí a mládeže Hranice.

„Myslím, že se nám podařilo program sestavit tak, aby si opravdu každý přišel na své a měl tedy důvod dnes zavítat do parku. Ani špatné počasí neodradilo lidi od návštěvy našeho nového parku. Akce se vydařila perfektně a jsme rádi, že dorazilo tolik lidí," vyjádřila se k průběhu celé akce místostarostka města Pavla Tvrdoňová.

Celý den jsem si tady v parku maximálně užil. Zázemí bylo moc dobře připraveno, počasí se bohužel ovlivnit nedá. I tak si myslím, že sem přišlo hodně lidí. Z programu se mi asi nejvíc líbili Gentlemen´s club a vystoupení žáků Základní umělecké školy," řekl jeden z návštěvníků slavností Vlastimil Šafařík.

Lucie Bradová