Zlevňuje se přitom všechno – od ledniček a praček přes oblečení a hračky až po kosmetiku. Obchodníci se přitom v nabídce zboží mohou doslova přetrhnout. Řadu z nich totiž tlačí ceny, které nastavily supermarkety.

„Zatímco po Vánocích to bylo 30 až 50 procent, teď jsou na některé zboží slevy až 70 procent,“ shrnul jeden z prodavačů v přerovském Tescu.

Podle jeho slov jdou nejvíce na odbyt vánoční dekorace, elektrozboží, sportovní vybavení, ale také kosmetika nebo hračky.

„Nakoupila jsem hračky pro své pravnuky a díky slevám jsem ušetřila až čtyři sta korun. Dolů šly hlavně ceny dětských autíček,“ pochvalovala si jedna ze zákaznic, Bohuslava Čumpelíková z Přerova.

„Ve slevách kupuji hlavně oblečení a kosmetiku. Vyplatí se teď pořídit ale i kosmetické balíčky nebo parfémy,“ dodala studentka Nikola Faltová.

Podle obchodníků jde většina zlevněných věcí rychle na odbyt. „Lidi u nás nejvíce kupují zimní bundy, ale hodně rodičů kupuje pro své děti lyžařské kalhoty na výcvik,“ popsala prodavačka z obchodu s oděvy v centru města Monika Novotná.

Výrazné slevy mají teď také prodejny elektro v centru města. „Máme totální výprodej vánočních zásob, přestože pokles cen není tak markantní jako ve velkých řetězcích,“ řekl vedoucí obchodu s elektrozbožím v Přerově Marek Bernát.

Ohodně nižší je podle jeho slov cena u značkového zboží. „Dolů šly pračky nebo sporáky. Ale i kvalitní videokamery se teď dají koupit se slevou kolem třiceti procent,“ podotkl dále.

Veškerý sortiment nad 3 tisíce korun výrazně zlevnili i v další prodejně s elektrozbožím, kde nyní navíc nabízejí zákazníkům možnost vytočit si na kole štěstí slevu od deseti do sta procent.

„Lidé této možnosti využívají ve velkém. Jeden ze zákazníků si tak vytočil padesátiprocentní slevu na televizor a ušetřil přes pět tisíc,“ vysvětlil vedoucí prodejny Martin Janda.

V loňském roce se zase jednomu šťastlivci podařilo získat slevu na zakoupené zboží ve výši 20 tisíc korun. Zájem o slevy mají ale v současné době i lidé, kteří chtějí ještě na poslední chvíli obměnit zimní šatník.

„Slevy už ze supermarketů konečně dorazily také do normálních obchodů s luxusnějším zbožím, takže toho ráda využiji,“ řekla jedna ze zákaznic, která chodí pravidelně nakupovat do jednoho z dražších obchodů s oděvy v centru Přerova.

„Zlevnili jsme zimní bundy, kostýmy a také kabáty. Zájem o zboží je velký,“ upřesnila vedoucí obchodu se značkovým oblečením Stanislava Klingerová.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika