Přestože zástupci školské rady Gymnázia Jana Blahoslava žádali radní o revokaci usnesení sloučit obě školy, kraj svůj názor nezměnil. Podle náměstka olomouckého hejtmana Pavla Sekaniny (ODS) převažovaly na jednání radních názory těch, kteří se sloučením obou škol souhlasí.

Studenti Gymnázia Jana Blahoslava se však nemíní vzdát a hodlají v protestech pokračovat. „Rada dospěla k názoru, že své původní stanovisko sloučit školy nebude revokovat,“ shrnul náměstek olomouckého hejtmana Sekanina a upřesnil, že navrhované sloučení je přímým důsledkem poklesu populace patnáctiletých žáků.

Podle jeho slov je tento pokles v rámci Olomouckého kraje nejvyšší právě na Přerovsku. „Situace se bude ještě více dramatizovat od roku 2009/10,“ shrnul.

V diskusi na jednání zazněly argumenty pro i proti sloučení a hovořilo se i o možnosti spojení Gymnázia Jana Blahoslava s dalším přerovským gymnáziem Jakuba Škody.

Právě tuto variantu neúspěšně prosazovala krajská radní a náměstkyně přerovského primátora za ODS Elena Grambličková. „Rozhodnutí kraje mě zklamalo. Větší síla byla ale na straně těch, kdo záměr na sloučení gymnázia s pedagogickou školou podporují,“ uvedla přerovská politička.

Ta má za to, že projekt na sloučení není ani pro jednu ze škol ideálním řešením. Tečku za vyhrocenou diskusí mezi zástupci kraje a studenty, kteří minulý týden proti sloučení protestovali před budovou gymnázia, mají udělat na svém jednání v prosinci krajští zastupitelé.

Zástupci školské rady a studenti gymnázia se verdiktu kraje nadále nemíní podřídit. „Nemůžeme couvnout. Budeme nadále podporovat naše studenty, protože jsme přesvědčeni o své pravdě,“ uvedl zástupce školské rady Gymnázia Jana Blahoslava Karel Sýkora.

Ten již dříve uvedl, že sloučení obou škol je pouze účelové a nejsou pro něj důvody. Školská rada se podle jeho slov znovu sejde a vydá k věci prohlášení.

Vzdát bez boje se nemíní ani studenti gymnázia Jana Blahoslava, kteří včera svolali studentskou radu. „Budeme pokračovat ve sbírání podpisů pod petici proti sloučení,“ nastínil jeden z organizátorů protestní akce septimán Lukáš Cagášek.

K dnešnímu dni se pod petici proti sloučení podepsala více než tisícovka lidí. Další kolo diskuse na téma slučování se uskuteční příští středu, kdy se v Přerově koná veřejné slyšení za účasti zástupců kraje, studentů, pedagogů a rodičů.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY:

Studenti objali školu. Na protest proti sloučení

Protest: show pro Přerov?

Studenti přerovského gymnázia chystají protest, rukamaobepnou ve čtvrtek školu

Krajští radní řekli ano sloučení škol v Přerově

Přerov: studenti protestují

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika