Šlo o první společné setkání, na kterém se sešli obhájci i oponenti tohoto projektu, který ve městě v posledních týdnech vyvolal velkou diskuzi.

„Cílem setkání bylo vysvětlit studentům, rodičům, pedagogům i zástupcům školské rady důvody vytvoření projektu sloučení Gymnázia Jana Blahoslava a Střední pedagogické školy,“ řekl vedoucí odboru školství Krajského úřadu v Olomouci Miroslav Gajdůšek.

Ten se domnívá, že setkání splnilo očekávání, protože na něm byla objasněna řada nevyjasněných otázek.

„Studentům i jejich rodičům jsme vysvětlili, že k záměru na sloučení nás vede demografická situace a rovněž jsme zdůraznili, že sloučený subjekt neohrozí výuku jak na gymnáziu, tak na pedagogické škole. Také jsme se snažili odpovědět na konkrétní dotazy a uvést, že takto sloučené subjekty běžně fungují,“ doplnil Miroslav Gajdůšek.

Středeční setkání však nezměnilo názor rodičů gymnazistů, kteří se slučováním škol stále nesouhlasí. „Máme mandát zhruba tří set dvaceti rodičů a budeme nadále vyvíjet kroky, aby ke sloučení nedošlo. Stále totiž považujeme tento záměr za nepřipravený, unáhlený a neaktuální. Ke sloučení škol někdy v budoucnu dojít může, ale nikoliv teď, kdy jsou obě školní budovy naplněny,“ vysvětlil mluvčí rodičů Karel Sýkora.

Svůj nesouhlas se záměrem sloučení dali ale najevo také samotní studenti Gymnázia Jana Blahoslava, když před dvěma týdny uspořádali demonstraci za zachování samostatnosti škol.

Návrh na sloučení škol schválili krajští radní v červnu. O tomto záměru budou rozhodovat krajští zastupitelé 10. prosince.

„Jeden z bodů jednání bude věnován schvalování návrhu slučování škol a školských zařízení, který se týká celkem šesti případů v kraji. Konkrétně v Přerově se slučování týká 3 případů,“ upřesnil krajský radní Pavel Sekanina (ODS).

V Přerově má kromě gymnázia a pedagogické školy dojít ke sloučení učilišť v ulicích Bří Hovůrkových a Kouřilkova a také zájmových organizací DDM Atlas a Bios.

Zástupci kraje tímto krokem reagují na očekávaný pokles počtu žáků a nově vzniklým subjektům tak chtějí zajistit lepší ekonomické postavení.

 
 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika