Letošní ročník nabídl více jak šedesát značek pěnivého moku z osmnácti pivovarů. Program nabídl zábavu nejenom pro rodiče, ale také pro jejich ratolesti.

„Celý program se jako každý rok snažíme situovat tak, aby zde bylo pro každého něco zajímavého. Na své si tak přijdou i nejmenší návštěvníci. Oproti minulým ročníkům jsme letos posílili právě dětské atrakce. Každý rok se snažíme také o nějaký interaktivní program. V minulém roce to bylo jídlo, letos zde bude zase například tahat kamion přerovský silák Jirka Tkadlčík,“ vysvětlil pořadatel akce Jaroslav Urbanec.

"Ještě jednu!"

O skvělou muziku se postaralo hned několik známých kapel a interpretů. Program otevřela přerovská kapela Brixtn, kterou následoval Penzistor. Velké ovace zaznamenala stálice na hudební scéně - Mňága a Žďorp. Lidé ji totiž vůbec nechtěli pustit z pódia, po poslední písničce dav jednohlasně skandoval „ještě jednu!“.

„Užívejte si života se vší pokorou,“ rozloučil se ale po „nášupu“ s fanoušky frontman kapely Mňága a Žďorp - Petr Fiala. Poté už „na prknech“ úřadoval Michal Hrůza. Příznivci Jakuba Děkana a Pekaře si pak přišli na své ve večerních hodinách.

Věhlas akce se za dobu konání rozšířil daleko za hranice regionu, zejména hudebníci už vědí, o co se jedná.

Kapely již akci znají a jezdí sem rády.

„Volali mi dokonce před pár dny kluci z Argemy a byli překvapení, že letos zde nevystupují,“ prozradil se smíchem Jaroslav Urbanec.

Lidé z celé republiky

Zájem lidí o tuto akci byl tradičně obrovský. Do Přerova dorazili snad ze všech koutů republiky. Posedávali u stánků, nebo na travnatém prostranství u pódia, a dobře se bavili. Osmnáct pivovarů, navíc zaručovalo, že nikdo z nich neumře žízní.

„O akci víme už čtyři roky, ale dnes jsme tu poprvé. Jsme rodinný pivovar z Biskupic, klidně to můžeme nazvat One man show. Fungovat jsme začali v roce 2013. Název jsme pivovaru dali podle syna, který byl nešťastný z toho, že jeho spolužák se vytahoval, že je podle něj pojmenovaná Socha svobody. Já jsem mu tenkrát řekl, ať si z toho nic nedělá, že po něm se bude jmenovat pivovar. No a co vím, tak ve škole už je klid,“ vysvětlil s úsměvem ředitel rodinného pivovaru Ivan Gajdoš, který se akce zúčastnil.

Dobrá nálada tak byla patrná na každém kroku.

„Chodím na akci pravidelně každý rok, není to jenom o dobrém hudebním programu a mnoho druhů piv. Člověk zde také vždy potká mnoho známých a dobře se baví a věřím, že letos si to užiji stejně, jako v předchozích letech,“ svěřila například třicetiletá Barbora Zavadilová z Přerova.