Nejen ceny potravin nebo bydlení se v letošním roce výrazně zvýšily. Zdražení se týká také služeb. Pokud budou chtít ženy v letošním roce pečovat o svůj vzhled tak jako vloni, budou se muset smířit s tím, že je to bude stát více.

O deset až patnáct procent zdražila kadeřnictví na Přerovsku, na více peněz přijde i manikúra a pedikúra. Snad jediný, kdo zatím na fenomén zdražování nezareagoval výrazným navýšením poplatků, jsou solární studia. Ani u nich ale nelze považovat stávající stav za konečný.

Dobrou zprávou je, že i přes vyšší vynaloženou částku za zkrášlení zevnějšku se těchto služeb ženy nevzdávají. Snad nejvíce zdražila od nového roku kadeřnictví v regionu.

„Ceny máme o deset procent vyšší. Důvodem je hlavně to, že se zvýšily ceny vody, elektřiny i plynu,“ potvrdila majitelka kadeřnictví v Jiráskově ulici v Přerově Miloslava Mlčáková.

Zatímco ještě vloni zaplatily zákaznice za stříhání a fénování vlasů 240 korun, letos je to už přijde na 280 korun. Barvení vlasů bude stát namísto původních 720 korun 800 korun.

I přesto se ale ženy návštěvy kadeřníka nevzdávají. „Máme stálou klientelu a ta zvyšování cen chápe. Zatím jsme tedy odliv zákazníků nezaznamenali,“ dodala Mlčáková. Ke zdražování se chystají i pedikéři.

„Zatím jsme sice ceny nezvyšovali, od dubna ale asi budeme muset. Nic jiného nám totiž nezbude,“ potvrdila majitelka pedikúry v Radniční ulici v Hranicích Pavlína Horáková.

„Máme jednotnou cenu 190 korun a jsou v ní zahrnuty služby jako je peelingová masáž, ošetření zhrublé kůže na nohou, odstraňování kuřích ok, zastřižení a úprava nehtů. Po zdražení za tyto komplexní služby zaplatí zákazník 210 až 220 korun,“ upřesnila Horáková.

Podobné je to i s manikúrou. „Protože zdražily laky, bude stát základní manikúra včetně nalakování nehtů namísto 60 korun 70 korun,“ řekla majitelka nehtového studia v Čechově ulici v Přerově Monika Paráková.

Jedinými, kdo se zatím snaží zachovat stávající ceny beze změn, jsou solární studia v Přerově. „Zatím o zdražení nepřemýšlím, protože díky příznivým cenám nemáme o zákazníky nouzi. Uvidíme ale, jak dopadne vyúčtování,“ poznamenala majitelka solárního studia v Přerově Petra Horáková.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika