Pracovníky stavební firmy při venkovních pracích nezastaví ani nepříliš příznivé počasí, do konce tohoto týdne totiž má být modernizace smuteční obřadní síně v Hranicích téměř hotová.

„Celou tuto rekonstrukci naplánovalo město. Začít se sice mělo už v prosinci, ale odložilo se to a nakonec se všechno rozběhlo až teď v lednu," sdělil Přerovskému a hranickému deníku provozovatel Tomáš Bolf.

Do probíhajících zimních pracovních činností tedy spadá obměna dveří kanceláří, celkové zasklení a zdění budovy. V průběhu jarních měsíců se pak bude pracovat na nové fasádě tohoto objektu u hranického hřbitova.

Přestože některé fáze modernizace mají pracovníci ještě před sebou, řada činností se stihla už v minulém roce. Šlo zejména o vnitřní prostory síně, které už taktéž nebyly vyhovující.

„Třeba strop už byl nedostatečný. Nebyl totiž zateplený, navíc byl příliš vysoký, takže obřadní síň nešla pořádně vytopit. Strop se tedy musel snížit o tři metry," uvedl Tomáš Bolf.

Nová okna, klimatizace i osvětlení

Podobně tomu bylo i v případě zasklení smuteční síně.

„Okna už nevyhovovala, teplo unikalo ven. Proto se to musí nově zasklít. V létě tady bylo zase strašné dusno, takže potřebná byla i klimatizace. I když ty podmínky dříve nebyly ideální, lidi si na ně přímo nestěžovali," dodal s tím, že v minulém roce se vevnitř i malovalo a instalovalo se i nové osvětlení.

Město za účelem vytvoření vhodnějšího prostředí pro konání smutečních obřadů investovalo téměř dva miliony korun.

„Kvůli výměně oken proběhlo výběrové řízení a jen tato součást rekonstrukce město vyšla na 750 tisíc korun," konstatoval radniční mluvčí Petr Bakovský.

Smuteční obřadní síň byla uvedena do provozu už před pětadvaceti lety a rozsáhlejší rekonstrukce, k níž v průběhu loňského a letošního roku dochází, byla velice žádoucí.

„Materiály a stavební technologie se samozřejmě za tu dobu hodně vyvíjely. Například nová izolace by nyní v tomto problému měla hrát důstojnější roli," podotkl tiskový mluvčí.