„Páteční počasí mělo negativní dopad na nehodovosti. Jen za dopoledne jsme měli nahlášených osmnáct dopravních nehod,“ informovala mluvčí přerovských policistů Michaela Sedláčková.

Podle ní se však ve všech případech jednalo o nehody, které si nevyžádaly žádná závažná zranění. „Nehody se odehrály bez vážnějších následků. Újmu utrpěly především nárazníky a kapoty aut,“ dodala mluvčí.

Přímo v přerovských ulicích bylo patrné, že řidiči byli při jízdě velmi opatrní. „Zimní gumy samozřejmě mám, ale přesto jedu pomalu. Pořádně to totiž klouže. Nehodlám nic riskovat,“ svěřil se šofér parkující na Masarykově náměstí v Přerově.

Veškeré silnice v regionu byly včera se zvýšenou opatrností sjízdné. „Řidiči musí být ale ve střehu. Na některých místech se stále vyskytuje rozbředlý sníh,“ upozornil v pátekJaroslav Foltýnek ze Správy silnic Olomouckého kraje.

Silničáři odklízeli sníh od brzkých ranních hodin. Do terénu vyslali veškerou techniku. „Poprvé jsme vyrazili kolem půl čtvrté ráno a pak kolem půl sedmé. Ještě v tuto chvíli silnice plužíme a ošetřujeme chemickým posypem. S tím nám pomáhají i naši smluvní spolupracovníci,“ uvedl dopoledne dispečer zimní údržby v Přerově Jiří Vlček.

Sníh zasypal v pátektaké Hranicko

„Největší frmol jsme měli ráno, ale kolem oběda se už situace zklidnila. Sněžení ustalo a sněhová pokrývka začala tát,“ komentoval situaci na cestách dispečer zimní údržby v Hranicích Jan Michálek.

Na Přerovsku bývá tradičně nejvíce sněhem zasaženou oblastí Potštátsko. „V tuto chvíli tam provádíme jeden z posledních chemických posypů, a to v úseku Olšovec – Potštát. Jinak v této oblasti nebyly komplikace a nemusela tam být uzavřena ani žádná z cest,“ sdělil v pátekv poledne Michálek.

Stav silnic na Kroměřížsku:

Kroměřížsko opět ochromil příval sněhu

Stav silnic na Uherskohradišťsku:

Kalamita na silnicích Slovácka

Stav silnic na Prostějovsku:

Silnice ráno zasypal sníh. Při jízdě je třeba opatrnosti

Satv silnic na Olomoucku:

Silnice zasypal sníh, jízda jen s velkou opatrností!

Stav silnic na Zlínsku:

Zlínsko opět zápasí se sněhem

Stav silnic na Vsetínsku:

Valašsko zasypal sníh

Stav silnic na Novojičínsku:

Na Novojičínsku omezuje provoz ledovka

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika