Sněžit začalo na celém území regionu už v ranních hodinách, kdy se teplota pohybovala kolem nuly. Silnice byly mokré, ale sjízdné. Řidiči se však měli před prvním letošním sněhem na pozoru.

Podle přerovských policistů i lékařů se včerejšek obešel bez vážnějších nehod i úrazů. „Za dopoledne jsme neměli hlášenou žádnou dopravní nehodu,“ uvedl operační důstojník přerovské policie. T

aké lékaři z chirurgické ambulance přerovské nemocnice včera nezaznamenali zvýšený počet úrazů způsobených na sněhu. „Zatím se nedá hovořit o výrazném nárůstu úrazů, ale to je možná způsobeno i díky tomu, že začalo více sněžit teprve před několika hodinami,“ informoval včera dopoledne přerovský chirurg Marcel Charvot.

Silničáři z přerovského regionu vyrazili do terénu už v sedm ráno. „Nyní máme v terénu veškerou techniku. Na silnicích je naštěstí malý na provoz, takže nám doprava nekomplikuje naši činnost,“ uvedl dispečer zimní v Přerově Jiří Janda.

„Vyjeli jsme na kontrolu kolem sedmé, kdy pouze mrholilo. Jakmile začal padat sníh nepřetržitě, začali jsme intenzivně s úklidem silnic. Teď máme v terénu pět sypačů. Zatím nebyla hlášena žádná komplikace. Pokud však bude nadále nepřetržitě sněžit, povoláme na výpomoc i naše nájemní spolupracovníky,“ řekl dispečer zimní údržby v Hranicích Lubomír Kocourek.

Řidiči měli z prvního letošního sněhu respekt. „Musím zavést manželku na nádraží. Pojedu hodně opatrně. Vím, co takový uježděný sníh na cestách dokáže,“ svěřil se včera šofér Jiří Zatloukal, který odhrnoval sníh na svém autě, zaparkovaném na přerovském sídlišti v Předmostí.

Kdo však nemusel, raději na silnice včera vůbec nevyjížděl. O odstraňování sněhu se včera v Přerově postaraly Technické služby. „Máme v ulicích jeden sypač a dvě multikáry, které pluží chodníky. Pokud bude nadále intenzivně sněžit, povoláme do práce další zaměstnance,“ uvedl Ivo Sadílek z Technických služeb města Přerova.

Informace o situaci na Olomoucku naleznete zde: Olomoucko zasypal sníh, na silnice jen s velikou opatrností

 

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika