Hlavní tah mezi Lipníkem a Hranicemi je jedním z nejnebezpeč­nějších úseků silnic na Hranicku. Čtyřproudá silnice, která není oddělena svodidly, byla už v minulosti svědkem vážných nehod.

Přesto ještě ve středu v devět hodin ráno byla silnice neupravená.

„Jak je možné, že někdo nechá tak důležitou cestu naprosto bez jakéhokoliv ošetření,“ ozval se jednačtyřicetiletý řidič, který si ale nepřál uvést své jméno.

Na silnici v pravém pruhu ležela ráno pouze nestažená rozježděná břečka. O tom, že by se někdo pokusil uklidit levý pruh si mohli řidiči nechat úplně zdát.

„Myslím si, že odvádíme slušnou práci. Máme všechny vozy v terénu a vše zvládáme,“ prohlásil Lubomír Škařupa z přerovského dispečinku Správy silnic.

V Lipníku a Hranicích jako na horách

Pod jeho správu patří i hlavní průtahy Lipníkem, kde silnice vypadaly jak někde v horském středisku.

„V Lipníku situaci také zvládáme. Jen se nám rozbil jeden traktor a možná proto teď silnice vypadá neprotažená,“ přidal překvapivě Lubomír Škařupa.

K úklidu hlavních tahů ve městě se vůbec nehlásí Technické služby Lipník nad Bečvou.

„Pokud vím, tak hlavní průtah patří Správě silnic. S naší prací jsem naopak spokojen, protože už v šest hodin ráno byly všechny naše úseky uklizené,“ uvedl ředitel Technických služeb Daniel Coufalík.

V podobné situaci jako Lipník se ve středu ráno ocitly i Hranice.

Ještě v dopoledních hodinách byly cesty sjízdné jen s maximální opatrností a především proto, že sníh rozjezdila auta. Na svou úpravu marně čekaly i chodníky.

„V terénu máme veškerou techniku. Neupravené to vypadá právě proto, že auta vše rozjezdila,“ podal informaci Josef Kurovec z Ekoltesu.