„Sypat jsme začali asi ve čtyři hodiny ráno a už v jedenáct dopoledne jsme skončili na posledních úsecích. Problémy se sjízdností aktuálně nikde nejsou, silnice první třídy jsou mokré, na komunikacích druhé třídy se drží zbytky posypu,“ popsal situaci v úterý odpoledne dispečer zimní údržby v Přerově Josef Němec.

Podle něj vyrážely do terénu pouze sypače, sníh nebylo nutné odklízet s pomocí radlic. Prognózy meteorologů naznačují, že by měli být silničáři i nadále ve střehu – sněžit má totiž i v následují­cích dnech.

Plné ruce práce měli s úklidem také pracovníci Technických služeb města Přerova.

„Velký sypač vyjel do ulic už kolem půl čtvrté ráno, v ulicích jsme měli také tři multikáry a tři traktůrky na úklid chodníků. Prováděli jsme i ruční čištění zastávek a přechodů pro chodce,“ shrnul ředitel technických služeb Radek Koněvalík.

Složitější situace v Předmostí

Podle něj byla nejhorší situace v místních částech. „Dvacet pracovníků veřejné služby pomáhalo s odhrnováním sněhu v Předmostí, kde jsou pro techniku složitější podmínky. Ve většině místních částí nám pomáhali nasmlouvaní důchodci, které zajistily zdejší osadní výbory. Tento způsob pomoci se nám osvědčil už loni,“ podotkl.

Míst na úklid je letos o něco více, protože město rozšířilo seznam ulic, o něž se musejí technické služby starat. „Přibyla k nim cyklostezka u Žebračky a pak i ulice Hostýnská u hřbitova,“ upřesnil ředitel.

Díky břečce skončil v příkopu

První větší sníh na Přerovsku si naštěstí nevyžádal zvýšený počet dopravních nehod. V pondělí odpoledne se stala pouze jedna na Hranicku. Viníkem byla nepřiměřená rychlost a sníh na vozovce.

„Dvaadvacetiletý řidič Audi jel od Olšovce směrem na Hranice a nepřizpůsobil rychlost jízdy stavu silnice, na níž ležel rozbředlý sníh. Dostal smyk a skončil v silničním příkopu,“ popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Šofér utrpěl lehké zranění s dobou léčení na deset dní. „Škoda na autě byla vyčíslena na 90 tisíc korun a řidiči byla uložena bloková pokuta dva tisíce. Provedená dechová zkouška na alkohol u něj byla negativní,“ uzavřela.