Bohatý program odstartuje v pátek večer předhodovou diskotékou. Výletiště roztančí DJ Jarda. Sobota bude patřit zejména kopané. Odpoledne se odehraje přátelský zápas žáků Soběchleb s Pavlovicemi u Přerova, v turnaji se proti sobě poté utkají i mladší žáci. Den na výletišti zakončí předhodová zábava s hudební skupinou Kornet.

Nedělní ráno zahájí mše svatá v kostele Nanebevzetí Panny Marie, po které bude následovat mistrovské utkání okresního přeboru v kopané. Proti sobě se postaví Soběchleby a Ústí.

Odpoledne si na své přijdou milovníci hudby i tance. „Zaměřujeme se na prosazování folklóru, proto bych chtěl všechny pozvat zejména na nedělní odpolední program s lidovou muzikou na výletišti,“ uvedl starosta obce Soběchleby Jaromír Dohnal.

Kulturním programem Soběchlebské hody včera dnes provede brněnský zpěvák a moderátor Karel Hegner. V jeho rámci se představí nejen děti z místní mateřské školy a žáci ze školní družiny Soběchleby, kteří předvedou tanec s kruhy, ale i Záhorská cimbálová muzika, krojovaný taneční soubor ze Všechovic a dechová hudba Moravská Veselka.

Třídenní maraton zábavy vyvrcholí v neděli večer hodovou diskotékou, o kterou se opět postará DJ Jarda. (pod)