Vedoucí ZAJ Barbora Šimečková si pochvalovala jak počet zájemců, tak počet výstav, které se již za ta léta v jeskyních uskutečnily. „Dovolím si dokonce tvrdit, že v celé Evropě jsme jediní, kteří soustavně prezentují výstavy v jeskyních," pochlubila se.

Za tuto výstavu je zodpovědný kurátor Jaroslav Koléšek, který pomáhá vymýšlet a organizovat výstavy už od roku 2002.

„Za posledních pět let jsme zde měli především laminátové sochy, tak už to chtělo změnu. Samo se nabízelo použití betonu. Musím říct, že to vypadá dobře. Beton tak nerazí, člověk se pak musí více soustředit," uvedl učitel šesti studentů, kteří vytvářeli betonové sochy.

Jedna z umělkyň, Petra Doležalová, si výstavu nemohla vynachválit.

„Je to poprvé, co vystavuji v tak originálních prostorách. Oslovil mě můj vedoucí a zároveň kurátor výstavy, tak jsem na to kývla. Jsem velmi překvapená tím, jak to vypadá, naprosto úžasně. Prostě lidově řečeno pecka," usmívala se spokojeně mladá studentka, která zde vystavila své výtvory spolu se svými pěti kolegy, Ondřejem Fornůskem, Evou Vančekovou, Jaroslavem Tvrzem, Tomášem Bečkou a Petrem Širokým.

Do jeskyní zavítala na vernisáž i bývalá průvodkyně Klára J.

„Na výstavu jsem byla zvědavá, přece jen jsem tu nějaký čas prováděla, a proto mě zajímalo, jak budou vypadat betonové sochy v jeskyních. Je pravda, že pěkně splývají s prostředím, ale myslela jsem, že budou o něco větší," usmívala se dívka, která měla možnost si při zahájení výstavy poslechnout i smíšený pěvecký sbor Harmonie pod taktovkou své bývalé vedoucí Barbory Šimečkové.

„Je pěkné vidět, že se zde opakovaně scházíme, i když třeba jen jednou za rok. Dorazily sem známé tváře, které sem na vernisáž dorazí pravidelně každý rok. Máme tak možnost sledovat, jak ty naše životy plynou. Příští rok se zde určitě sejdeme zase, a doufám, že opět v tak hojném počtu jako letos," uzavřela spokojeně Barbora Šimečková.