Sněhové sochy vytvářely v sousedství hotelu Tanečnica dvoučlenné, maximálně čtyřčlenné týmy. „Děláme ze sněhu pro ostatní kuličkovou dráhu. Nahoře kuličku pustí a ta pak sjede dolů,“ uvedl mladičký Matěj Štorek z rožnovské Sedmikrásky.

Přestože pořadatelům počasí v sobotu příliš nepřálo, foukal ostrý vítr a Pustevny byly zahaleny do neprostupné mlhy, na jubilejní desátou akci přišly během víkendu stovky lidí.

„Chceme pokaždé využít zájmu veřejnosti a zvýšit prestiž sochařského oboru a výtvarného umění vůbec. V tomto roce nám šlo o vylepšení hlavní akce na Pustevnách, zvýšení počtu zahraničních účastníků. A dát praktické zkušenosti sochařům, kteří se poté mohou zúčastnit podobných akcí ve světě, což se již děje,“ uvedla za organizátory Dagmar Hrabalová.

Areál kolem hotelu Tanečnice, Maměnky a Libušína přes nepřízeň počasí praskal uplynulé dny ve švech. „Přijeli jste pozdě, snad ale nějaké místo na zaparkování najdete, i když možná až úplně dole,“ zhodnotil situaci v sobotu krátce po desáté hodině jeden z pracovníků na parkovišti.

Problémy měli s otáčením kvůli sněhu a náporu aut také řidiči autobusů, kteří vozili na Pustevny zájemce o atrakce a sochaře, vyrábějící díla ze sněhu.

„Je to o hubu. Couvat v tomto počasí je velkým riskem, naštěstí tu mám kámoše, který odhání z cesty turisty, a když je třeba, pískne na mě. Sám bych to nezvládl,“ řekl řidič autobusu Josef Jaroš z Hulína.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika