„Podal jsem kvůli pomluvám trestní oznámení, protože mě značně poškozují,“ vyjádřil se kandidát do Senátu za ODS a ředitel hranické nemocnice Eduard Sohlich.

Ten podle svých slov reagoval žalobou na mail, který zaslal anonym na server přerovských internetových novin a také do některých redakcí.

V mailu anonym, který se prezentuje jako bývalý vyšetřovatel SNB, obvinil Sohlicha kromě jiného ze sexuálního obtěžování zdravotní sestry. Toho se měl ředitel nemocnice dopustit v blíže neurčené době pod vlivem alkoholu, když pracoval jako lékař v přerovské nemocnici.

„V mailu se uvádělo třeba to, že se tehdy do věci vložil Sohlichův vlivný tatínek a mu oddaní soudruzi a celá věc se ututlala a zametla pod koberec. Připadalo mi to ale celé přitažené za vlasy, takže jsme se tím ani nezabývali,“ potvrdil Vít Řihošek z přerovských internetových no­vin.

Sohlich se chce ale proti lživým tvrzením bránit u soudu. „Je to absurdní nařčení a já považuji takové výroky za nedůstojné vyhrocení předvolební kampaně na Přerovsku. Chci se bránit soudní cestou, a proto podávám žalobu na ochranu osobnosti,“ řekl Sohlich.