„Naše škola byla založena v roce 1967 a dnešní den otevřených dveří se ponese ve slavnostním duchu. Kromě oslav čtyřicátého výročí jsme tento den zaměřili také na setkání výchovných poradců a žáků ze základních škol, kde budeme projednávat nedostatek učňů ve strojírenských profesích,“ řekl ředitel Střední odborné školy a Středního odborného učiliště technického František Šober.

Na bohatém programu, který si škola připravila pro návštěvníky, se podíleli i žáci školy. Po úvodním proslovu ředitele školy žáci předvedli své taneční umění a nezůstali pozadu ani ti, kteří své pohybové nadání neprezentovali.

Ve vestibulu školy žáci ochotně nabízeli přicházejícím letáčky a se slovy „Pojďte, provedu vás po škole,“ se ochotně zhostili role průvodců. Návštěvníci tak mohli nahlédnout do nové specializované učebny, podívat se na práce žáků, a nechyběla ani přehlídka automobilových a motocyklových veteránů. „Na nádvoří školy si zájemci mohou prohlédnout kromě starých aut a motocyklů také zemědělskou techniku,“ řekl ředitel František Šober.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika