Posádka auta se se zástupci rybářské stráže střetla v sobotu v lomu Olšovec.

„Třiadvacetiletý muž z Nového Jičína na silnici mezi obcemi Olšovec a Partutovice srazil vozidlem třicetiletého muže z Přerovska, kterému způsobil vážná zranění s dobou léčení pět až osm týdnů. Po střetu řidič nezastavil a z místa odjel směrem na Olšovec," uvedl policejní mluvčí. Dodal, že muž měl poraněná žebra a nohu.

Podle hospodáře místní rybářské organizace trojice mladíků v lomu pytlačila na pletenou šňůru ze strany lomu, kde jsou až dvanáctimetrové stěny a je zde zakázáno chytat. Uviděl je rybář, který přivolal na místo rybářskou stráž.

„Přiskočili k muži, který tahal rybu po stěně. Muž se však snažil shodit manželku člena rybářské stráže do vody ze sedmimetrové stěny. Její muž přiskočil a při tahanici mu pytlák udicí roztrhl dlaň," řekl v pondělí ČTK hospodář Jiří Králík.

Konflikt vyústil o chvíli později na silnici. Rybář, který stráž na místo povolal, se šel podívat, kde jsou zbylí z trojice pytláků.

„Měli za boudou schované auto. Vyrazili s vozem a schválně na něho najeli. Měl štěstí, nadskočil a přeletěl přes kapotu a přední sklo. Muži poté ujeli," doplnil hospodář. Dodal, že s pytláctvím v lomu se místní rybáři setkávají poměrně často. Podle nich tam muži nebyli poprvé.

Případem se policie stále zabývá, mladíkovi hrozí až deset let vězení.