Soutěž se konala v pátek 18.dubnana dopravním hřišti Střediska volného času Atlas a BIOS v Přerově. „Akce se zúčastnilo téměř padesát dětí z přerovských škol i z okolí. Soutěžilo se ve čtyřčlenných družstvech, která zastupovala jednotlivé školy,“ řekl jeden z organizátorů soutěže Jan Gregovský.

Soutěžící měli za úkol předvést jízdu na kole a obstát v teoretických znalostech z oblasti dopravy a zdravovědy. „Nezadařilo se mi v jízdě zručnosti, jak bych chtěl. Na kole jezdím často, ale asi budu muset víc trénovat,“ neskrýval zklamání jeden ze soutěžících, desetiletý Petr Březina.

„Musím říct, že organizátoři tuto soutěž kvalitně připravili a poskytli nám zde perfektní zázemí,“ ohodnotila akci jedna z přítomných učitelek, Bronislava Valentová ze Základní školy Boženy Němcové.

Jak upřesnil Jan Gregovský, příští pátek čeká obdobná soutěž žáky vyšších ročníků. První dva soutěžící, kteří uspějí v každé kategorii, postoupí do okresního kola, kde se utkají nejen děti z Přerova a okolí, ale také z Lipníku nad Bečvou a Hranic.