O titul Eurobabičky 2008 se v Teplicích rozhodlo bojovat celkem pět žen. „Soutěžily dámy ve věku nad padesát let se smyslem pro humor, recesi a eleganci, ale také s odvahou vystupovat před veřejností,“ uvedl kulturní referent lázní Pavel Nepala.

Soutěžící mezi sebou soupeřili v několika disciplínách. Hned na začátku se každá musela představit publiku a především tříčlenné porotě, která posuzovala nejen vystupování jednotlivých soutěžících, ale také jejich pohotovost, vtip a improvizaci při řešení soutěžních disciplín.

Následoval takzvaný rychlokvíz. Úkol spočíval v tom, že si každá žena měla vybrat mezi dvěma odlišnými věcmi. Když například Miluše Pospíšilová, soutěžící s číslem tři, odpověděla, že raději než Lucii Bílou má Anetu Langerovou, mezi publikem to zašumělo.

Jiná soutěžící, Jiřina Petřeková, divákům při rychlokvízu prozradila, že má ráda rodnou zemi. „Alpy nebo Šumava?“ zněla otázka Vladimíra Tauchmana, který je hlavním organizátorem soutěže. „Šumava, protože jsem ráda doma,“ odpověděla pohotově dáma.

Divácky zajímavou disciplínou byla pantomima. Mezi zadanými tématy nechyběla například situace, když žena přistihne svého muže při nevěře, nebo když vás kousne blecha.

Mnohé uchazečky o titul Eurobabičky předvedly nádhernou podívanou. Na závěr nechyběla tradiční módní přehlídka. Místo plavek však dámy předváděly to, co právě měly na sobě.

Nejlépe se v této disciplíně předvedla Jana Tvrdá, která svou elegancí na porotu zapůsobila nejlépe.

Na závěr přišlo na řadu slavnostní vyhodnocení. Napětí stoupalo, stále totiž nebylo známo, kdo regionální semifinále soutěže Eurobabička vyhrál. Porota nakonec rozhodla o vítězce. Tou se stala sedmašedesátiletá Jana Tvrdá z Karviné.

„Když jsem před čtyřmi dny do lázní přijela, hned jsem uviděla plakát a napadlo mě, že bych mohla pobavit sebe i ostatní,“ sdělila dojatě Jana Tvrdá.

„Jsem beran, takže už v genech mám to, že se ráda dostávám do popředí. Budu velmi potěšená, pokud se dobře umístím i ve finále,“ dodala vítězka.

Na druhém místě skončila nejmladší soutěžící, padesátiletá Miluše Pospíšilová z Jedovnice na Blanensku. „Přihlášení do soutěže byla shoda náhod.

Doporučila mi to má neteř, která ví, že jsem pro každou legraci,“ řekla soutěžící. „Nevěděla jsem, co mě čeká, takže jsem se vlastně ani nepřipravovala,“ uvedla s usměvem.

Celostátní finále Eurobabičky, na které zavítají i dvě nejlepší ženy z Teplic nad Bečvou, je naplánováno na podzim letošního roku.

„Právě lázně Teplice nad Bečvou se staly velkým kandidátem na uspořádání celostátního finále,“ prozradil Pavel Nepala.